05:20 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Tervishoid
lühendatud link
5310

Samaväärselt patsientide ohutusega tuleb arstiabi osutamisel igal juhul tagada ka arstide ja teiste töötajate ohutus, kirjutab Eesti Arstide Liit oma avalikus pöördumises.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. "Meditsiinitöötajate ja nende lähedaste ähvardamine patsiendi poolt, personali ja patsientide filmimine ja videomaterjali internetis levitamine on lubamatu," kirjutab Eesti Arstide Liit avalikus pöördumises tervise- ja tööministri, justiitsministri ja õiguskantsleri poole arstide ja teiste töötajate ohutuse tagamiseks Jämejala psühhiaatriakliinikus.

Kaljulaid: võrdne ligipääs tervishoiule loob võrdsema ühiskonna >>

"Kui selle välistamine Jämejala kliiniku praegustes tingimustes ei ole võimalik, siis tuleb ohtlik sundravipatsient viia üle vanglahaigla psühhiaatriaosakonda," seisab pöördumises.

Arstide Liit kirjutab, et ohtliku teo toime pannud patsientide kohtupsühhiaatriline sundravi on küll tervishoiuteenus, kuid kätkeb endas ka sunnimeetmeid, mis on vajalikud ühiskonna ja sageli ka patsiendi enda turvalisuse tagamiseks.

"Kõrge ohuriskiga patsientide ravi peab toimuma kohastes tingimustes," seisab teates. "Ohutusnõuetele vastavate haiglahoonete ehitamine, piisava personali palkamine ja koolitamine ning vajalikud turvameetmed peavad olema riiklikult tagatud. "

Arstide liit taunib kirjas poliitikute ja ametnike passiivsust, kes seni on veeretanud probleemiga tegelemist üksteisele, mõistmata ilmselt olukorra tõsidust.

"Ootame Sotsiaal- ja Justiitsministeeriumilt, samuti õiguskantslerilt kiiret ja konstruktiivset koostööd, et leida sobiv õiguslik lahendus ja tervishoiutöötajate füüsilist ja vaimset tervist kahjustav olukord lõpetada," rõhutab liit.

Valga haigla sünnitusosakond suleti poolteist kuud varem >>

Tallinnas toimub tervisepoliitika juhtide tippkohtumine

Eile ja täna Tallinnas toimuv Maailma Terviseorganisatsiooni konverents "Tervisesüsteemid solidaarsuse ja jõukuse heaks: et mitte keegi ei jääks maha" tähistab 10 aasta möödumist Tallinna harta allkirjastamisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tervishoid on valitsuse üks olulisemaid prioriteete, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti on õigel ajal teinud raskeid valikuid, et tagada meie inimeste vajadustele vastav arstiabi. Selle alus on solidaarne tervishoiusüsteem, ütles president Kersti Kaljulaid Maailma Terviseorganisatsiooni konverentsil Tallinnas.

Peaminister Jüri Ratas arutas neljapäeval Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik Dunja Mijatovićiga meie eakate poliitikat, naiste õigusi, võitlust naistevastase vägivallaga, soolist palgalõhet ning tehisintellekti ja inimõigustega seotud küsimusi, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

"Igal Eestimaa inimesel peab olema võimalik väärikalt elada ning kõigile meile peab olema kindlustatud stabiilsus, turvalisus ja vaba eneseteostus," ütles peaminister.

Tagid:
vanglahaigla, sundravi, meedikud, patsiendid, filmimine, ähvardus, tervis, Jämejala kliinik, Eesti Arstide Liit, Eesti

Peamised teemad