15:03 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Tervishoid
lühendatud link
3310

Möödunud nädalavahetusel tuli Pirita rannas esmaabi anda neljale inimesele, kes olid end klaasikildudega vigastanud.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. G4S vetelpäästjate sõnul on Tallinna randades suureks probleemiks klaasikillud, kuna sageli tuleb ranna meedikutel anda esmaabi inimestele, kes on end klaasikildudesse astudes vigastanud. Seetõttu paluvad rannavalvurid randa tulles klaastaarat mitte kaasa võtta, vahendab Pealinn.

Reedest valvavad Tallinna randasid 40 vetelpäästjat >>

Möödunud nädalavahetusel tuli Pirita rannas esmaabi anda neljale inimesele, kes olid end klaasikildudega vigastanud. Eelmisel nädala kolmapäeval astus Harku rannas laps oma jala kildudesse katki.

Tänavusel suplushooajal avatakse 51 avalikku supluskohta, illustreeriv foto
© Sputnik / Всеволод Тарасевич

Killud satuvad randa, kuna inimesed võtavad klaaspudeleid randa kaasa. Enamasti tarbitakse klaaspudelist alkoholi – õlut või veini – mille joomine on avalikus kohas keelatud.

Stroomi ranna vetelpäästjate sõnul tuli neil mitukümmend korda nädalavahetuse jooksul inimestele meelde tuletada, et klaastaaraga randa tulla ei tohi ja avalikus kohas alkoholi tarvitamine pole samuti lubatud.

Möödunud aastast meenus rannavalvurile, kuidas Stroomi randa oli lausa tahtlikult klaasikilde puistatud ja roosiks löödud pudelikael liiva sisse torgatud, teravad servad taeva poole. Õnneks avastasid vetelpäästjad need hommikul tööpäeva alustades.

Stroomi rand on populaarne puhkepaik >>

Klaasikildudesse astumine põhjustab sügavaid torke- ja lõikehaavu. Stroomi rannast viidi eelmisel aastal üks laps traumapunkti, kuna tal tuli kokku õmmelda sügav lõikehaav, mille tekitas klaasile astumine.

Katkisesse klaastaarasse on astunud ka vetelpäästjad ise. Nii juhtus näiteks eelmisel aastal Pirital, kus sai omale lõikehaava üks G4S rannavalvur kui astus liiva sees olnud kildudesse.

Parim jook, mida randa tulles kaasa võtta on endiselt plastpudelis vesi.

Rannavalvureil tuli suvel kõige enam päästa omapäi jäetud lapsi, illustratiivne foto
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Ligi 100 G4Si vetelpäästjat aitavad suplejate ohutust tagada 21 supelrannas Tallinnas, Tartus, Võrus, Otepääl, Elvas, Põlvas, Türil, Tõrvas, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus.

Suplushooajaks avati üle Eesti 51 avalikku supluskohta, mis on ühe võrra vähem kui möödunud suplushooajal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Endiselt paistab avalike supluskohtade rohkuse poolest silma Järvamaa, kus avatakse kokku seitse avalikku supluskohta, teatas Terviseamet. Tallinn, Hiiu-, Pärnu- ja Tartumaa avavad viis, Läänemaa ja Valgamaa neli, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa ja Võrumaa kolm, Saaremaa ja Viljandimaa kaks ning Jõgevamaal, Põlvamaal ja Harjumaal avatakse üks avalik supluskoht.

Tagid:
ühiskond, alkohol, tervis, haav, lõhutud, klaasipudel, vetelpääste, G4S, Stroomi, Pirita, Tallinn, Harjumaa

Peamised teemad