09:05 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Tervishoid
lühendatud link
2410

Terviseamet suhtub eriti tõsiselt just sellesse informatsiooni, mis tuleb tervishoiutöötajatelt.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Tänases, 20. juuni Eesti Päevalehes ilmunud Eesti perearstide seltsi juhi Le Vallikivi väide, et terviseamet ei menetle arstide tehtud kaebusi, ei vasta terviseameti hinnangul tõele, väidab Terviseamet.

Terviseamet selgitab mistahes kaebuse puhul välja juhtumi asjaolud ning alustab riiklikku järelevalvemenetlust, küsides vajadusel sisulist hinnangut tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjonilt.

"Siinkohal tahan rõhutada, et eriti tõsiselt suhtume just sellesse informatsiooni, mis tuleb tervishoiutöötajatelt," ütles terviseameti peadirektor Merike Jürilo.

Stroomi rand
© Sputnik / Вадим Анцупов

Jürilo sõnul tuleb enamus kaebusi arstide töö kohta ametile tõepoolest patsientidelt, kuid siin pole küsimus terviseameti tahtes.

"Möönab ju Vallikivi isegi, et Eesti on väike ja üksteise peale kaebusi esitada ei soovita."

Soomes patsientidele ohtlikuks kuulutatud arstid töötavad Eestis>>

Jürilo nõustub sellega, et Eestis ei ole senini riigiülest süsteemi, milles registreerida tervishoius tehtud vigu ja tüsistusi ehk nii-nimetatud ohujuhtumeid, samuti pärsib ravivigadest teatamist hirm süülise vastutuse ees.

"Samas on teenuseosutajatel kohustus tagada ravikvaliteet ja patsiendiohutus ning enamus raviasutusi analüüsib tehtud vigu ja teeb sellest oma järeldused, samuti on riiklikul tasandil algatatud patsiendikindlustuse käivitamise arutelud," ütles Jürilo. "Ohujuhtumitest teavitamise eesmärk pole algatada karistusaktsioone, vaid see on oluline osa kvaliteedi teadlikust arendamisest."

Terviseamet: messiboksis ilusüste teha ei tohi>>

Ka täna kehtiva regulatsiooni kohaselt peab tervishoiuteenuse osutaja teenuse kvaliteedi hindamiseks ning riskide vähendamiseks taotlema arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjonilt hinnangut vaidlust tekitanud tervishoiuteenuse osutamise juhtumile.

Tagid:
kaebus, Terviseamet, arst, patsient, Eesti

Peamised teemad