14:33 21. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Tervishoid
lühendatud link
3701

Tasuta laste hambaravi tekitab olukorra, kus kliinikud võivad laste nimel esitada haigekassale arveid protseduuride eest, mida lapsele tegelikult tehtud ei ole. Vanematel on keeruline sellist pettust avastada ning ka haigekassa kontrollmeetodid on piiratud.

TALLINN, 22. august — Sputnik. ERR-ile raadiouudistele rääkis anonüümseks soovida jäänud lapsevanem, kuidas ta e-digiloos lapse andmeid sirv ides nii-öelda fantoomvisiidid avastas. Vanem leidis, et talle tundmatu hambaravikliinik on tema lapse nimel esitanud haigekassale arveid raviteenuste eest, mida laps tegelikult saanud ei ole.

Haigekassa suunas esimesel poolaastal tervishoidu üle 481 miljoni euro >>

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv nentis, et organisatsioon on sellistest pettustest teadlik ning teeb kõik oma võimuses, et neid tuvastada.

Haigekassa 2018. aasta eelarve on 150 miljoni euro võrra suurem kui 2017. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Kokku on haigekassa eelarve 1,28 miljardit eurot. Oluliselt kasvas haiguste ennetamise, perearstiabi, hambaravi ja välisriigis ravi rahastus. 

Hambaravi eelarve on ligi poole võrra suurem kui eelmisel aastal, koos proteesihüvitistega kokku 52 miljonit eurot. Laste hambaravi eelarve suurenes ligi viiendiku võrra. 2018. aastal tõusis täiskasvanute hambaravihüvitis 30 eurolt 40 euroni.

Haigekassa rahastas 2018. aasta esimesel poolaastal tervishoiuteenuseid 481 miljoni euro eest, mida oli 71 miljonit eurot rohkem kui möödunud aasta samal perioodil, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Haigekassa eelarve on 150 miljoni euro võrra suurem kui eelmisel aastal >>

Esimesel poolaastal sai üle 112 000 lapse haigekassa toel hambaravi ja ortodontia teenuseid. 190 000 inimest kasutas täiskasvanute hambaravihüvitist ning ligi 20 000 inimest proteesihüvitist. Esimesel poolaastal tasuti hambaravi eest kokku üle 25 miljoni euro, mida on ligi kolmandiku võrra rohkem kui möödunud aasta samal perioodil.

Tagid:
hambaravi, pettus, hüvitis, lapsed, hambaravikliinik, Eesti Haigekassa, Maivi Parv, Eesti

Peamised teemad