07:54 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Tervishoid
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
3110

Kõikjal maailmas tähistatakse 10. oktoobril vaimse tervise päeva. Selle puhul korraldavad tudengid Eesti Rahvusraamatukogus noortele messi, mis koondab tähelepanu vaimse tervise hoidmisele ja neid puudutavatele võtmeküsimustele.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Eesti Rahvusraamatukogus saab 10. oktoobril koostöös Vaimse tervise ja heaolu koalitsiooniga (VATEK) osa noortele suunatud vaimse tervise messist, teatab Tallinna Ülikool.

Messil saab muu hulgas teada, kuidas tasakaalustada netisuhtlust vahetute kontaktidega, kuidas võidelda küberkiusamisega ning kuidas mõjuvad vägivaldsed videomängud? Samuti saab nõuandeid, kuidas kasvada vastupidavaks ja rahulolevaks nooreks, kes ei kuku ainete kuritarvitamise, vägivalla ja internetisõltuvuse nõiaringi.

Eestis on enesetapjaid rohkem, kui tules ja liikluses hukkunuid kokku>>

Rahvusraamatukogu saalides toimuvad sündmuse päeval tasuta töötoad-ettekanded, kus viiakse läbi suhtlustreeninguid, õpetatakse noori oma emotsioone juhtima, hoidma sõprus- ja romantikasuhteid, kasvatama enesekindlust, hoiduma ennast hävitavast käitumisest ning jagatakse teavet murdeea kriiside ja aju eripära kohta.

Spetsialistid jagavad kohapeal noortele nõuandeid, kuidas olla õnnelik ja tasakaalukas, pakuvad välja lahendusi erinevate muredega seotud probleemidega toimetulemiseks ning räägivad, kuhu abi saamiseks pöörduda. Päev lõpeb meeleoluka teatrietendusega.

Kuni neljandik lastest kannatab vaimse tervise probleemide käes>>

Need, kes 10. oktoobril Eesti Rahvusraamatukogusse ei jõua, siis VATEKi liikmete erinevad tasuta töötoad toimuvad terve vaimse tervise kuu ehk oktoobrikuu jooksul kõigis maakondades.

Kõik messil esindatud organisatsioonid on VATEKi liikmed, mis tagab nende usaldusväärsuse ja professionaalsuse. Osalemine on kõikidele tasuta. Messi suure saali üritustest tehakse YouTube´i kanalil otseülekanne.

Laste arv, kellel on probleeme vaimse tervisega, kasvab üha, uuringu kohaselt esineb kurbust või masendust igal nädalal 40 protsendil 11-15-aastastel lastel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu talvel.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
vaimse tervise päev, Tallinna Ülikool, mess, noored, Eesti

Peamised teemad