14:44 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Tervishoid
lühendatud link
87 0 0

Tervise Arengu Instituut (TAI) kutsub kõiki huvilisi kolmapäeval, 17. oktoobril tervisemessile. Mess toimub kella 11–14 instituudi (Hiiu 42 Tallinnas) fuajees ja saalis.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Tervisemessi eesmärk on tutvustada Tervise Arengu Instituudi tegevusi ja pakkuda teadmisi tervise hoidmise võimalustest.

Kui osaled, saad …

… tasuta mõõta veresuhkrut, kolesterooli, vererõhku ja käejõudu. Tasulised teenused on toidutalumatuse kiirtest ning D-vitamiini taseme määramine

… hakata geenidoonoriks

… osaleda elustamise koolitusel

… kuulata põnevaid loenguid meie teaduritelt ja spetsialistidelt

… tutvuda ja proovida mitmesuguste tervisetoodete ja abivahenditega

Eestis sureb iga päev vigastustesse kaks kuni kolm inimest>>

Lisaks TAI spetsialistide lühiloengutele, osalevad messil erinevad tervisevaldkonna asutused ja ettevõtted, kes tutvustavad oma tooteid ja teenuseid ning pakuvad võimalusi mõõta tervisenäitajaid.

Synlab Eesti OÜ meditsiinilabori väljapanekul saavad soovijad anda vereproovi, et hakata geenidoonoriks (tasuta) ning lasta laboris määrata vitamiin D taset (13,50 €; tulemus kolme tööpäeva jooksul).

Lisaks tutvustab Synlabi spetsialist verepõhiseid tervisekontrolli pakette, mida on võimalik kohapeal kinkekaartidena soetada.

Geenidoonoritelt võetakse verd vaid 6 ml ehk üks katsuti. Vereproovid transporditakse geenivaramu laborisse Tartus, kus kõigile uutele geenidoonoritele tehakse personaalsed geenikaardid. Geenikaardi alusel hinnatakse edaspidi personaalseid pärilikke haigusriske ja ravimite sobivust.

Vaimse tervise kuul on fookuses noored>>

NB! Geenidoonoriks saamiseks on vaja allkirjastada internetis nõusoleku vorm – see peab olema tehtud enne, kui tuled vereproovi andma. Oma nõusoleku saad anda digiallkirjaga ID-kaardi või Mobiili-ID abil aadressil www.geenidoonor.ee.

Vereproove kogutakse kella 11–13.30

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on rahvusvaheliselt tunnustatud tervise ja heaolu valdkonnas koolitust pakkuv riiklik rakenduskõrgkool.

Messil tutvustavad nad koolis pakutavaid erialasid ja sisseastumistingimusi, samuti õpetavad nad elustamist. Kõrgkooli üliõpilaste ja õppejõu juhendamisel saab kaasaegsete elustamisnukkude abil omal käel elustamist proovida. Igale lühikoolituse läbinule väljastatakse ka vastav tõend.

Ristik Med OÜ pakub messil osalejatele võimaluse teha NutriSmart toidutalumatuse kiirtesti, kus vastuse saab 30 minutiga. Testi messihind on 85 € (tavaliselt 95 €).

Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST on ühendus, mis koondab erinevaid valdkondlikke asutusi, organisatsioone, ettevõtteid, et välja töötada uusi innovaatilisi lahendusi liikumistervise valdkonnas.

Spordimeditsiini SA on avalikes huvides loodud spordimeditsiini ja sporditeaduse arendamise ning eelkõige noor- ja tippsportlaste spordimeditsiinilise teenindamise asutus. Siin teevad tunnustatud ja pikaajalise töökogemusega spordiarstid haigusi ja traumasid ennetavaid, tervist edendavaid, taastumist kiirendavaid ja kehalist töövõimet määravaid meditsiinilisi uuringuid.

Füsioteraapia Kliinik on 2011. a loodud ettevõte, mille spetsialistid on tunnustatud Eesti spordifüsioterapeudid. Kliiniku füsioterapeudid aitavad leida lahenduse erinevatele skeletilihassüsteemi probleemidele, on selleks siis igapäevategevusi või sportimisharrastusi piirav valu, lihasjõudluse langus, liigesliikuvuse piiratus või muu probleem.

Statistika: ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena>>

Ortopeedia Arstid AS on ortopeedia valdkonna ambulatoorse ja kirurgilise raviga tegelev erakliinik, mis on asutatud Eesti juhtivate ortopeedide poolt. Haigla pakub kogu komplekti ortopeedilisi teenuseid: liigeste endoproteesimine (puus, põlv, õlg), spordivigastuste ravi, põlve- ja õla artroskoopia, käe- ja randmekirurgia ning seljakirurgia.

Liikumistervise ja innovatsiooni klaster SportEst ruumis saab teha tasuta vereteste: mõõdetakse glükoosi, kolesterooli ning vererõhku. Samuti saab mõõta käejõudu.

Allium Upi on apteegi- ja haiglakaupade maaletooja ning turundaja. Nende tooteportfellis on üle 30 erineva tuntud ja tunnustatud tervisekaupade kaubamärgi, fookuses on ennekõike vitamiinid ja mineraalained, tervise- ja ilutooted.

Messil saab tutvuda nende valikust nelja erineva brändi toodetega.

Rehabilitatsiooniabi OÜ tegeleb ortopeediliste abivahendite müügi ning invaabivahendite müügi ning laenutusega. Nad valmistavad individuaalseid tallatugesid ja amputatsioonijärgseid käe- ja jalaproteese.

Tervena elatud aastaid tuleb tasapisi juurde>>

Rehabilitatsiooniabi OÜ-l on koostöölepingud haigekassa ja sotsiaalkindlustusametiga, mistõttu saavad patsiendid neilt osta ja laenutada abivahendeid soodushinnaga. Kõikides nende kauplustes toimub ka abivahendite kasutamise nõustamine ning on võimalik teostada digitaalset jalalabauuringut.

Abivahendikeskus Silmalaegas püüab leida lahendusi neile inimestele, keda prillid enam ei aita. Nad pakuvad kõikvõimalikke optilisi seadmeid ning laias valikus pimedatele mõeldud abivahendeid. Silmalaegas on Eesti suurim nägemisabivahendite keskus.

Tervise Abi OÜ pakub väga laialdast valikut erinevaid abivahendeid – alates esmaabivahenditest kuni inkotoodete ja liikumisabivahenditeni. Lisaks on nende tootevalikus ka taastusravivahendid, mõõte- ja hindamisvahendid, tervisejalatsid ja tallatoed, massaaži- ja teraapia abivahendid ning muud tervisekaubad.

MyFitnessi liikmena saad treenida 19 klubis üle Eesti, mis võimaldab sul alati leida endale sobiv treeningstiil, sulle sobival ajal — klubid on avatud seitse päeva nädalas. Klubide seadmevalik on kõrge kvaliteediga, kaasaegne ning meie juurest leiad oma ala parimad treenerid.

Budopunkt on 1997. aastast tegutsev Jaapani võitluskunstidest inspireeritud spordi-, tervise- ja elustiilitoodete pood. Firma eesmärk on anda inimestele võimalusi ja lahendusi treeningtoodetega — et hoida, parandada ja tõsta tervise heaolu ning kehakultuuri igasugustes tingimustes.

Joo kaheksa tassitäit kohvi päevas ja elad kaua>>

Messile tulevad nad erinevate treening- ja massaaživahenditega, mida saavad laialdaselt kasutada nii kontoritöötajad kui ka sportlased.

Lühiloengud kestavad 15 minutit.

Kell 11.30 "HIV testimine — kellele ja miks?". Iveta Tomera ja Kristel Kivimets, narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise keskus

Kell 11.50 "Hea tervis ja ideaalvorm NutriData toitumisprogrammi abil". Kristin Salupuu, toitumisnõustaja ja TAI projektijuht

Kell 12.10 "Teadus, mida ainult kontoris ja arvutiga ei tehta". Julia Geller, TAI viroloogia ja immunoloogia osakonna juhataja

Kell 12.30 "Alkoholi tarvitamine-kui palju on palju?". Betty-Maria Märk ja Liisa Luht, alkoholi ja tubaka valdkonna vanemspetsialistid

Kell 12.50 "Tervise ja heaolu edendamisest". Tiia Pertel, tervise ja heaolu edendamise keskuse juht

Tagid:
tervis, tervisemess, Tervise Arengu Instituut, TAI, Eesti

Peamised teemad