05:51 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Aegunud kondoome müüa ega kasutada ei tohi

Aegunud kondoome müüa ega kasutada ei tohi

© Depositphotos / Iofoto
Tervishoid
lühendatud link
21 0 0

Terviseamet kutsub inimesi üles kontrollima rasedustestide, kondoomide, steriilsete plaastrite ja muude taoliste toodete pakendil olevaid kuupäevi, sest aegunud toodete kasutamine paneb ohtu inimese tervise.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Eelmisel nädalal pälvisid terviseameti tähelepanu ühes Tartu kaupluses müügil olnud kondoomid, mille kõrvale oli müüja riputanud sildi "parim enne möödas".

Kuigi täpsemal kontrollimisel selgus, et kondoomide "kasutada kuni" tähtaeg saabub selle aasta 1. novembril, tuleb probleemide vältimiseks alati kontrollida toote pakendil olevat kõlblikkuse kuupäeva.

Uuring: enamus täiskasvanutest ei kasuta juhusuhtes kondoomi>>

Terviseameti meditsiiniseadmete osakonna juhataja Tagne Ratassepa sõnul võrdub meditsiiniseadmete, mille alla kuuluvad muuhulgas ka kondoomid ja plaastrid, puhul kasutatav termin "kasutada kuni" toidukaupade "kõlblik kuni" kuupäevaga.

"Kui see kuupäev on möödas, siis tootja garantii, et seade saavutab oma toime ja on ohutu, enam ei kehti. Sellist toodet kasutades seab inimene ohtu oma tervise ning testide puhul ei pruugi tulemus enam olla tõene," ütles Ratassepp.

Lisaks tarbijatele peavad ka edasimüüjad veenduma, et meditsiiniseadmeid säilitatakse nõuete kohaselt ning et need korjatakse müügilt kohe peale "kasutada kuni" kuupäeva saabumist.

"Aegunud toode ei vasta enam Euroopa Liidu nõuetele ja selle levitamine on keelatud," ütles Ratassepp.

Terviseameti mürgistusteabekeskus alustab tulevaste lapsevanemate koolitamist>>

Meditsiiniseadmete pakendil tähistab "kasutada kuni" kuupäeva liivakella kujutis. Meditsiiniseadmeks peetakse igasugust seadet, aparaati, tarkvara, materjali või toodet, mida võib kasutada muuhulgas haiguse või vigastuse diagnoosimiseks, ärahoidmiseks, seireks, raviks, leevendamiseks või viljastumise ärahoidmiseks, soodustamiseks või diagnoosimiseks ning mis ei ole ravim.

Tagid:
kondoom, Terviseamet, Euroopa Liit, Eesti, Tartu

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56