17:02 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Tervishoid
lühendatud link
2310

Viimastel nädalatel meedias teemaks olnud Haigekassa eriarstiabi hange puudutab vaid erakliinikutes osutatavat teenust. Perearstide vastuvõttude ja suurhaiglates eriarstiabiteenuse osutamises muutusi ei ole ja arstiabi on patsientidele tagatud.

TALLINN, 20. oktoober — Sputnik. Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul on viimastel päevadel ringelnud inimesi segadusse ajanud infot, teatas Haigekassa.

"Üks on kindel, jätkuvalt ei ole mitte vähimatki muutunud perearstide vastuvõttudes, perearstile saavad kõik pöörduda nagu varem. Samuti ei puuduta hange suuri haiglaid, neid on Eestis 20 ja need asuvad igas maakonnas. Sealgi saab jätkuvalt eriarstiabi tavapärasel viisil, kus näiteks närviarsti või südamearsti vastuvõtu eest tasub haigekassa," kinnitas Parv.

Haigekassa ostab riigihanke abil eratervishoiuasutustelt täiendavat eriarstiabi, mis lisandub haiglate pakutavatele võimalustele ja annab patsiendile suurema vabaduse arsti või kliiniku asukohta valida.

Eesti ja Soome hakkavad esimesena Euroopas digiretsepte vahetama>>

"Erakliinikutega lepingute sõlmimiseks ehk neile haigekassa rahastuse andmiseks oligi vajalik riigihange. Eilse seisuga oleme hanke tulemusena sõlminud lepingud 125 hankes edukaks osutunud raviasutusega ning nende teenuseid on inimestel samuti võimalik juba kasutada," selgitas Parv.

Erasektorist ostetava eriarstiabi maht on võrreldes haiglates pakutavate arstiteenustega väike. Parve sõnul osutavad haiglad lõviosa ehk 93% eriarstiabi teenustest ja kõnealused hanked seda ei puuduta. Erasektorist ostab haigekassa juurde ligikaudu 7%.

Eestis sureb iga päev vigastustesse kaks kuni kolm inimest>>

Erakliinikute huvi oli hanke vastu väga suur, ettevõtted soovisid eriarstiabi teenuseid pakkuda ligikaudu 100 miljoni euro eest, haigekassa eelarve võimaldab aga teenuseid soetada ligikaudu 46 miljoni eest aastas. Kliinikutevaheline tihe konkurents, seda eelkõige Tallinnas ja Tartus, tõi ka riigihangete vaidluskomisjoni mitmeid vaideid.

Tagid:
arstiabi, haigekassa, patsient, perearst, Eesti

Peamised teemad