09:08 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Illustreeriv foto

Gripihooaja kolmandal nädalal olulist haigestunute hulga kasvu ei olnud

© Sputnik / Александр Кряжев
Tervishoid
lühendatud link
15 0 0

Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tekitajate hulgas juhivad jätkuvalt rinoviirused.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Aasta 42. ja gripihooaja kolmandal nädalal (15.- 21.10. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3151 inimest, neist üle 46 protsendi olid lapsed, teatas Terviseamet.

Eelneva nädalaga võrreldes olulist haigestunute hulga kasvu ei olnud. Gripitaolisi haigestumisi registreeriti Eestis 76 korral, kuid need ei olnud seotud gripiviirusega.

Laboratoorselt ühtegi gripiviirust ei kinnitatud, peamiselt olid haigestumised seotud rinoviirustega. Rinoviirused on tuntud nohu esile kutsujatena, mis tähendab, et haigestumisega kaasneb üldjuhul ka tugev nohu.

Gripp nõudis Eestis 92 inimelu>>

Gripivastasest vaktsineerimisest

"Käesoleva aasta septembris kasvas gripi vastu vaktsineeritute arv eelmise aasta sama ajaga võrreldes pea 42% võrra," ütles terviseameti gripispetsialist Olga Sadikova.

Eelmise aasta septembris vaktsineerisid gripi vastu 7980 inimest, tänavu septembris kasvas vaktsineeritute arv 11317ni. Sadikova sõnul on eriti rõõmustav vanemaealiste, 65+ vaktsineerimisaktiivsuse tõus ja seda juba septembris.

"Mul on hea meel, et meie aastatepikkune teavitustöö on hakanud vilja kandma ja pannud vanemaealised inimesed rohkem mõtlema oma tervise kaitsele," märkis Sadikova.

Parim aeg gripivastase kaitse saamiseks on just praegu, mil gripiviiruseid veel ringluses ei täheldata. Kaitse kujuneb välja keskmiselt kahe nädala jooksul pärast vaktsineerimist.

Eestis saab gripi vastu vaktsineerida ka apteegis>>

Illustreeriv foto
© Fotolia / Syda Productions

Terviseamet kogub andmeid vaktsineerimise kohta kord kvartalis, mis tähendab, et oktoobri, novembri ja detsembri kuu vaktsineeritud inimeste numbrid avalikustatakse jaanuaris.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni kõikides riikides. Gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis.

Gripp on äge viirushaigus, mis levib õhk-piisknakkuse teel. Haigus algab kiiresti ja ootamatult: paari tunniga tõuseb kõrge palavik, ilmub liigese- ja peavalu, algab kuiv köha. Haigus on ohtlik oma tüsistustega nagu näiteks kopsupõletik, mis võib lõppeda surmaga.

Tagid:
gripp, rinoviirus, gripihooaeg, Terviseamet, Eesti

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  28
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  22
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  27