13:15 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Tervishoid
lühendatud link
2610

Tervise Arengu Instituudi (TAI) kampaaniaga "Septembris ei joo" liitus tänavu ligi 27 600 inimest, mis on kõigi aegade suurim osavõtjate arv, selgus järeluuringust. Eelmisel aastal oli osalejaid üle 20 000.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. TAI pani seni rahvaliikumisena toiminud algatusele õla alla teist aastat järjest, aidates seda sotsiaalkampaania vormis rohkemate inimesteni viia, seisab TAI kodulehel.

"Paljud inimesed said seeläbi proovida, kui lihtne või keeruline on olla ilma alkoholi tarvitamata ja tunda, kuidas see mõjutab nende tervist ja maailmapilti," ütles TAI terviseriskide ennetamise keskuse juhataja Anneli Sammel.

"Kampaania raames kehastus armastatud näitleja Luule Komissarov personaaltreeneriks, kes liitunutele iga päev motiveerivaid nippe jagas. Loodetavasti sai nii mõnigi inimene innustust alkoholivaba perioodi pikendamiseks või selle uuesti proovimiseks. Kampaania toetas vähema alkoholiga elustiili ja inimesi, kes on otsustanud sellise valiku teha," lisas Sammel.

Eesti metsade keskel asuv Lootuse Küla >>

Oma alkoholitarvitamise hindamiseks on igaühel võimalik tasuta läbi teha AUDIT-test, mille leiab veebilehelt. Testi on välja töötanud Maailma Terviseorganisatsioon WHO.

WHO hinnangul on 6 liitrit elaniku kohta piir, millest alates tekivad olulised kahjud rahva tervisele. Eestis on alkoholi tarvitamine praegu veel oluliselt kõrgem: Eesti Konjunktuuriinstituudi andmetel tarvitati 2017. aastal Eestis 8,6 liitrit absoluutset alkoholi iga elaniku kohta.

Kampaaniat "Septembris ei joo" rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest programmi "Kainem ja tervem Eesti" raames.

Euroopa Liidus seostatakse joobes juhtimisega 25% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Eestis oli möödunud aastal see arv 27%. Kokku toimus 2017. aastal Eestis 182 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 13 ja sai vigastada 236 inimest.

Alates 1. juunist jõustusid reklaamiseaduse muudatused, mis piiravad oluliselt alkoholireklaami, vahednas uudisteportaal Sputnik Eesti. Lisaks varasematele piirangutele keelustatakse täielikult alkoholi välireklaam ja reklaam sotsiaalmeedias ning piiratakse veelgi alkoholireklaami televisioonis, raadios ja ajakirjades.

Tagid:
kampaania, tervis, ühiskond, alkohol, Septembris ei joo, TAI, Anneli Sammel, Eesti

Peamised teemad