11:35 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Tervishoid
lühendatud link
4810

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) neli arsti siirduvad reedel kahenädalasele humanitaarmissioonile Keeniasse Meru provintsi Chaaria Cottolengo Mission Hospitali, kus nad opereerivad patsiente ja koolitavad kohalikku personali.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Eesti meeskonna juht Jüri Teras teatas, et hädasolijate aitamine nende kodumaal on igati tänuväärne ka tänapäevases poliitilises kontekstis, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Eesti ämmaemandad õpetavad Afganistani kolleege >>

Teras teatas, et taolistel humanitaarmissioonidel osalemine on saanud Eesti meedikutele juba tavapäraseks ning hädasolijate aitamine nende kodumaal on igati tänuväärne ka tänapäevases poliitilises kontekstis.

Sel humanitaarmissioonil planeeritakse kahe nädala jooksul opereerida sadakond erineva patoloogiaga patsienti ning jagada õpetussõnu kaasaegsete kirurgiliste meetodite ja tavade kohta nii kohalikele arstidele, kui muule meditsiinipersonanile.

"Eesti meditsiini tase on niivõrd hea, et oma kogemuste ja oskustega teistele appi minna pole häbi," ütles Teras.

Arste saadab missioonil Eesti dokumentalist Vahur Laiapea, kellega ka varem on arengumaades koos töötatud.

Missiooni korraldab humanitaarorganisatsioon Eesti Arstid Aitavad Maailma koostöös välisministeeriumiga. Missiooni rahastab välisministeerium läbi arengukoostöö programmi.

Regionaalhaigla arstid osalesid kahenädalasel humanitaarmissioonil Keenias ka 2016. aasal, kus pöörati põhitähelepanu patsientide kirurgilisele ravile, aga ka kohaliku meditsiinipersonali koolitusele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Välisoperatsioonidele siirduvad kaitseväelased läbivad missioonieelse meditsiiniväljaõppe >>

Regionaalhaigla missioonil Keeniasse osalesid dr Jüri Teras, dr Kristjan Kalling, dr Jaan Tepp, dr Liisa Vipp ja abiarst Roland Martin Teras. Missioonil osalesid ka kolleegid Tartu Ülikoolist ja Tartu Kiirabist.

Põhja-Afganistani Faryabi provintsis toimus mullu detsembris uus veebipõhine täiendõppekursus ämmaemanduse õppejõududele ja praktiseerivatele ämmaemandatele. Kursuse koostas ja viib läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkool (TTK) koostöös Eesti MTÜ Mondoga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tegemist oli juba kolmanda täiendõppekursusega, mida Afganistani ämmaemandad eestlastelt said. Kursus toimus Andkhoy linna ainukese meditsiinikooli ja haigla Yenghi Shadab Instituudis.

Järgmise kaheksa kuu vältel said 36 praktiseerivat ämmaemandat ja ämmaemanduse õppejõudu uuenduslikku õpet Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanduse õppetooli lektoritelt.

Tagid:
koolitamine, arst, humanitaarmissioon, tervis, PERH, Jüri Teras, Keenia, Eesti

Peamised teemad