16:05 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Судебно-медицинский эксперт

Kas on olemas nakkuslikke vähivorme

© Fotolia / Pix4U
Tervishoid
lühendatud link
6711

Venemaa kõrgema kategooria üldarst, teadusajakirjanike klubi liige Aleksei Vodovozov luges üles kõige levinumad müüdid, mis on seotud ohtlike haigustega, sealhulgas vähktõvega.

TALLINN, 23. detsember - Sputnik. Elukondlikke müüte vähktõppe haigestumise võimalusest esineb Vodovozovi sõnul väga palju. Kõige sagedamini paneb inimesi muretsema lähinaabrus sääraste seadmetega, mis edastavad kas mobiiltelefoni- või WiFi-signale - neid peetakse ohtliku kiirguse allikaiks.

Soome seade eemaldab kasvajaid ilma kiirituse ja lõikuseta >>

"Juba näiteks mobiiltelefonid ise on radioaktiivse kirguse allikaiks, ehkki ioonkiirgust neil ei ole, seda saab kontrollida mis tahes seadmete abil. Nemad töötavad hoopis teistel põhimõtetel, ja need elektomagnetlained, mis neist kiirguvad, ei ole seotud ioonkiirguse lainepikkusega," ütles Aleksei Vodovozov intervjuus raadiole Sputnik.

Samasuguste levinud müütide hulka kuuluvad asjatundja sõnul veendumused "valest" veest, mikrolaineahjude ja GMO ohtlikkusest, aga ka nakkavatest vähivormidest.

"Müüte ja eksiarvamusi on ühiskonnas liiga palju. Meie, arstid, ja teised spetsialistid püüame muidugi nendega võidelda, kuid senimaani see eriti ei õnnestu," nentis Aleksei Vodovozov.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on aednik Dewayne Johnson süüdistanud ülemaailmselt tuntud väetisetootjat Monsanto selles, et ettevõte toodang põhjustas temal vähktõppe haigestumise. Kohuotsusega kästi hagejale välja maksta 289 miljonit dollarit.

Ettevõtte esindajad teatasid kohtuotsust kommenteerides, et see ei muuda arvukate uurimuste tulemusi glüfosfaadi ohutuse kohta – taimekaitsevahendis Roundup sisalduvad aineühendid olevat Johnsoni kinnitusel olnud tema terviseseisundi põhjustajaks.

Suri ülemaailmselt tuntud ooperilaulja Dmitri Hvorostovski >>

Dewayne Johnson kasutas Monsanto toodangut umbrohutõrjeks ühe õppeasutuse territooriumil. Mees on veendunud, et pidev kokkupuude glüfosaadiga, mida see vahend sisaldab, osutus tema verevähi tekkepõhjuseks.

Samal teemal

Suri paadunud Kremli-kriitikust USA senaator John McCain
Teadlased leidsid lihtsa viisi vähktõve ennetamiseks
Kas meie joogivesi võib tervist ohustada
Tagid:
arst, vähk, tervis

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  31