06:24 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Tervishoid
lühendatud link
8211

Venemaa kõrgema kategooria üldarst, teadusajakirjanike klubi liige Aleksei Vodovozov luges üles kõige levinumad müüdid, mis on seotud ohtlike haigustega, sealhulgas vähktõvega.

TALLINN, 23. detsember - Sputnik. Elukondlikke müüte vähktõppe haigestumise võimalusest esineb Vodovozovi sõnul väga palju. Kõige sagedamini paneb inimesi muretsema lähinaabrus sääraste seadmetega, mis edastavad kas mobiiltelefoni- või WiFi-signale - neid peetakse ohtliku kiirguse allikaiks.

Soome seade eemaldab kasvajaid ilma kiirituse ja lõikuseta >>

"Juba näiteks mobiiltelefonid ise on radioaktiivse kirguse allikaiks, ehkki ioonkiirgust neil ei ole, seda saab kontrollida mis tahes seadmete abil. Nemad töötavad hoopis teistel põhimõtetel, ja need elektomagnetlained, mis neist kiirguvad, ei ole seotud ioonkiirguse lainepikkusega," ütles Aleksei Vodovozov intervjuus raadiole Sputnik.

Samasuguste levinud müütide hulka kuuluvad asjatundja sõnul veendumused "valest" veest, mikrolaineahjude ja GMO ohtlikkusest, aga ka nakkavatest vähivormidest.

"Müüte ja eksiarvamusi on ühiskonnas liiga palju. Meie, arstid, ja teised spetsialistid püüame muidugi nendega võidelda, kuid senimaani see eriti ei õnnestu," nentis Aleksei Vodovozov.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on aednik Dewayne Johnson süüdistanud ülemaailmselt tuntud väetisetootjat Monsanto selles, et ettevõte toodang põhjustas temal vähktõppe haigestumise. Kohuotsusega kästi hagejale välja maksta 289 miljonit dollarit.

Ettevõtte esindajad teatasid kohtuotsust kommenteerides, et see ei muuda arvukate uurimuste tulemusi glüfosfaadi ohutuse kohta – taimekaitsevahendis Roundup sisalduvad aineühendid olevat Johnsoni kinnitusel olnud tema terviseseisundi põhjustajaks.

Suri ülemaailmselt tuntud ooperilaulja Dmitri Hvorostovski >>

Dewayne Johnson kasutas Monsanto toodangut umbrohutõrjeks ühe õppeasutuse territooriumil. Mees on veendunud, et pidev kokkupuude glüfosaadiga, mida see vahend sisaldab, osutus tema verevähi tekkepõhjuseks.

Samal teemal

Suri paadunud russofoobist USA senaator John McCain
Teadlased leidsid lihtsa viisi vähktõve ennetamiseks
Kas meie joogivesi võib tervist ohustada
Tagid:
arst, vähk, tervis

Peamised teemad