15:27 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Девушка во время простуды

Grippi haigestumine kasvas hüppeliselt

© Depositphotos / Subbotina
Tervishoid
lühendatud link
24 0 0

Terviseamet juhib elanike tähelepanu asjaolule, et paljudel juhtudel põetakse gripp läbi kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta. Püstijalu grippi põdev inimene võib aga levitada viirust riskirühmadele, kelle jaoks haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Perioodil 17. detsembrist kuni 23. detsembrini vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide abi 3850 inimest, neist 49,7 protsenti olid lapsed, teatas Terviseamet.

Gaasiga seotud väljakutsete arv on kasvanud >>

Eelmise nädalaga võrreldes kasvas arsti poole pöördunute hulk 700 inimese võrra, samuti suurenes oluliselt laboratoorselt kinnitatud gripijuhtude arv – kui perioodil 10.-16. detsember leidis laboratoorselt kinnitust 24 gripijuhtu, siis 51. nädalal oli vastav näitaja enam kui 90. Alates hooaja algusest on ringluses olnud A-gripiviirused.

Terviseamet juhib elanike tähelepanu asjaolule, et paljudel juhtudel põetakse gripp läbi kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta. Püstijalu grippi põdev inimene võib aga levitada viirust riskirühmadele, kelle jaoks grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks.

Seepärast soovitab Terviseamet gripihooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste nagu köha, kurguvalu või nohu korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi, peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed.

Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel tuleks vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt meetrist distantsi. "Aevastades või köhides katke suu taskuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena püsige kodus," hoiatab amet.

EV100: unustatud nakkushaigused >>

Grippi haigestumise tippaeg saabub tavaliselt jaanuaris-veebruaris, aga haigust annab vältida, kui õigeaegselt vaktsineerimine läbi teha, kirjutas udusteportaali Sputnik Eesti ajakirjanik oktoobris.

Möödunud talvehooajal võttis gripp Eestis elu 94 inimeselt, kellest paljud elasid hooldekodudes ja olid üle 65 aasta vanad. See on üks kõige kõrgemaid näitajaid Euroopas.

Üks peamisi kõrge suremuse põhjuseid riigis on elanikkonna vaktsineerituse madal tase. Arstid kutsuvad üles kohustuslikus korras gripi vastu vaktsineerima üle kuuekuiseid lapsi, eakaid, rasedaid naisi ja nõrgenenud immuunsusega inimesi. Kõik nad kuuluvad riskigruppi, seisab artiklis.

Perearstid saavad hakata tulevast aastast küsima e-konsultatsiooni ka taastusravi ja valuravi arstidelt, naha- ja suguhaiguste arstidelt ning veresoontekirurgidelt, vahendas uduisetportaal Sputnik Eesti.

"Perearstid on mitmekülgsete pädevustega spetsialistid, kes suudavad inimest aidata suurema osa tervisemurede korral kogu elu jooksul. Kui perearst soovib eriarstiga nõu pidada, saab ta seda kiirelt ja mugavalt teha läbi e-konsultatsiooni ja nii on terviseprobleem sageli lahendatav ka ilma eriarsti vastuvõtuta," ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Samal teemal

Ellujäämise valikud: kõigepealt tankid ja siis tervis
Noorte tervis ajateenistuse jooksul paraneb
"Pole hullu": iga neljas meist kogeb elus vaimse tervise häiret
Gripp nõudis Eestis 92 inimelu
Tagid:
ühiskond, gripp, Terviseamet, tervis

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  9
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  16
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  26