10:01 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Tervishoid
lühendatud link
117 0 0

Pakasega seoses kutsub politsei üles märkama inimesi, kes võivad olla külmumisohus. Samuti soovitame autojuhtidel ja reisijatel olla valmis olukorraks, kus tuleb kas õnnetuse või rikke tõttu teele jäänud autos oodata.

TALLINN, 22. jaan — Sputnik. "Praeguse pakasega on juhtumid, kus joobes inimene jääb ka bussipeatusse või tänavale magama, otseselt seotud alajahtumise riskiga. Seetõttu palub politsei kõigil olla tähelepanelik inimeste suhtes, kes tervise, alkoholi või muu põhjuse tõttu võivad hädaohtu sattuda," rääkis Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse juht Henry Murumaa, seisab PPA kodulehel.

Samuti soovitab PPA autoga liikumise tõttu kergemalt riietuvatel inimestel valmistuda olukorraks, kus õnnetuse või tehnilise rikke tõttu tuleb pikemalt tee ääres oodata. 

Lumekaos Euroopas: rongid seisavad, suusanõlvad on suletud >>

"Sageli on ka südatalvel liiklusõnnetusse sattunud inimestel jalas kingad ning seljas õhuke jope. Selliste külmakraadidega tasub ka lühikesel sõidul ikkagi soojalt riidesse panna ning olla halvimaks valmis," ütleb Murumaa.

Talv linnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Teelt välja sõitnud autot märgates tasub võimaluse kontrollida kas autos on inimesed ning igal juhul sellisest juhtumist ka politseile teada anda.

Ilm läheb soojemaks

Talv kogub hoogu ja toob teisipäevaks 22. jaanuariks kohati kuni 22 kraadi külma, kuid nädala edenedes läheb ilm jälle soojemaks vahendas uduisetportaal Sputnik Eesti.

Kolmapäeva. 23, jaanuari öösel on pilves ilm. Mitmel pool sajab lund ja saartel võib ka lörtsi tulla. Kohati tuiskab. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s, hommikuks pöördub tuul saartel läände. Külma on Ida-Eestis 8-13 kraadi, Lääne-Eestis 0-4 kraadi.

Kolmapäeva päeval on peamiselt pilves ilm. Mitmel pool sajab lund. Puhub läänekaaretuul 3-9, ennelõunal puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +1 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab lund. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s. Külma on 3-8, Kirde- ja Lõuna-Eestis paiguti kuni 10, rannikualadel jääb õhutemperatuur kohati nullkraadi juurde.

Neljapäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm ja paiguti sajab vähest lund. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s, pärastlõunal tuul nõrgeneb. Külma on 2-7, Kirde-Eestis kohati 9 kraadi.

Siberis on õhutemperatuur langenud 65 külmakraadini >>

Terviseamet soovitab haigestunutel kodus püsida

Aasta teisel nädalal ehk perioodil 7.-13. jaanuar pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3644 haigestunut, neist 35,2  protsenti olid lapsed. Terviseamet soovitab gripi leviku tõkestamiseks ja tüsistuste vältimiseks haigestunutel kodus püsida.

Arstide poole pöördunute üldarv kasvas nädalaga 11 protsenti, nende grippi haigestunute osakaal suurenes 7 protsendi võrra.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 276,8. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Tallinnas, Narvas, Läänemaal ning Tartu- ja Viljandimaal.

Grippi haigestumine  on tõusutrendil,  haigestumuse intensiivsust saab eelmise nädala andmete põhjal hinnata endiselt madalaks, gripilevikut laialdaseks.

Gripiviirus levib kõikides vanuserühmades, enim on grippi haigestunuid kuni 5-aastaste laste hulgas – kuni 19-aastaste vanuserühmast moodustavad kuni 5-aastasted lapsed 73,5%.

A gripiviiruse (A(H1N1)pdm09) iseärasuseks on paljudel juhtudel suhteliselt kerge kliiniline pilt: palavik on madalam kui 38 kraadi, mõnikord esinevad ainult mõned respiratoorsed sümptomid nagu köha või kurguvalu. Selliste sümptomitega inimesed ei pöördu haiguse korral alati arsti poole ning jätkavad tööl käimist. Nii võib juhtuda, et lõpuks arsti juurde jõudes on patsiendid juba raskes seisundis, vajades hospitaliseerimist või koguni intensiivravi.

Samal teemal

Maanteeamet: millal on tee libe
Teedel valitseb libeduseoht
Peipsi järve jääle tohib ka Ida-Virumaal minna jalgsi
Tagid:
külm, ühiskond, tervis

Peamised teemad