18:08 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Tervishoid
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
6820

Alanud aastal tähistavad pealinlased 800 aasta möödumist linna kirjalikust esmamainimisest Henriku Liivimaa kroonikas ja taanlased oma lipu Dannebrogi sama suurt tähtpäeva. Eesti Kunstimuuseum peab 100. sünnipäeva pidu, esimesest laulupeost möödub juulis 150 aastat ning tantsupidu toimub 20. korda.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Juunijooks toetab suvelaagri korraldamist ülekaalulistele lastele, sest iga neljas esimese klassi laps on rasvunud või ülekaaluline, teatas portaal Pealinn.

1219. aastal alanud Taani aeg kestis Tallinnas üle 120 aasta, sel perioodil kujunes linnamüüri taga välja tänavavõrk, ehitati raekoda, gildimajad, kirikud ja kloostrid, kaubaaidad ning kaitseehitised. Vanalinnapäevad kannavadki tänavu pealkirja "Tallinn – 800" ja toimuvad 30. maist kuni 2. juunini just neis traditsioonidega paigus – Tornide väljakust Musumäeni.

Esmakordselt kuulub vanalinnapäevade programmi Juunijooks vanalinna ümbruse tänavail ja kergliiklusteedel.

TAI kaasas youtuberid noortele tervisliku toitumise põhimõtteid tutvustama>>

Viiekilomeetrisel rajal saab nii joosta, käia kui ka keppidega kõndida. Stardi- ja finišipaik ning võistluskeskus asuvad Vabaduse väljakul.

"Sportlikud tegevused on vanalinnapäevade programmis olnud alati tähtsal kohal," ütles vanalinnapäevade peakorraldaja Anne Velt. "Oleme väga põnevil ja ootusrikkad, et leidsime endale koostööpartneriks Rimi Juunijooksu korraldajad, kelle tegemised spordimaailmas on tähelepanuväärsed."

Juunijooksu osavõtutasudega toetab Rimi Tallinna lastehaigla toetusfondi, aidates fondil korraldada ülekaaluliste laste suvelaagrit.

"Oleme seadnud eesmärgiks toetada tervislikke eluviise ning liikumist," põhjendas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe heategevusliku Juunijooksu ideed.

Tervise Arengu Instituudi uuringust selgus, et iga neljas esimese klassi laps on rasvunud või ülekaalus – ülekaalulisusest on saanud paljude laste ning perede mure.

Kampaania kutsub suhkrutarbimist vähendama, illustreeriv foto
© Фото : Ирина Тихомирова

Kümnepäevases laagris juhendavad ja nõustavad lapsi kogenud füsioterapeudid. Käiakse jalgsi- ja jalgrattamatkal ning ujumas, mängitakse liikumis- ja pallimänge, kavas on toitumisalased infotunnid ja ringtreeningud. Ühes laagrirühmas on 20 last.

Euroopa ülekaalulised lapsed on valitsuste süü>>

Lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Krameri sõnul on ülekaalulisus Eesti laste seas üha kasvav probleem: "See on väga murettekitav, sest ülekaalulisus mõjutab lisaks füüsilisele ka lapse vaimset tervist."

Ülekaaluliste laste tugirühmad ja suvelaagrid õpetavad aktiivselt liikuma ja õigesti toituma, et saada kehakaal kontrolli alla ja kaalu langetada.

"Igale lapsele ja tema perele lähenetakse individuaalselt ning grupis on sarnaste muredega lapsed, mis teeb kohanemise ja eesmärkide saavutamise märksa lihtsamaks," ütles Kramer.

Kunstimuuseumi juubeliaasta juhatab sisse kaksiknäitus Kadriorus

Eesti Kunstimuuseum saab 100-aastaseks 17. novembril – just sel kuupäeval valiti ühingu avakoosolekul juhatuse esimeheks haridusministeeriumi muinsusvalitsuse juhataja Kristjan Raud.

Iga neljas 1. klassi laps on ülekaalus või rasvunud>>

Juubeliaastat sisse juhatav ja kuni 26. maini Kadrioru kunstimuuseumis (Weizenbergi 37) avatud näitus "Alguses olid … Köler ja Weizenberg" esitab uue vaatenurga kahe esimese eesti professionaalse kunstniku loomingule. Köleri ja Weizenbergi suurt ühisnäitust ei ole varem toimunud.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Kunstimuuseum, laps, ülekaalulised, jooks, Tallinn

Peamised teemad