00:34 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Tervishoid
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
58 0 0

Peale Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust 30. märtsil loetakse Ühendkuningriigist toodavad kosmeetikatooted imporditavateks toodeteks.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Seetõttu peavad Ühendkuningriigis asuvad kosmeetikatoodete tootjad ja importijad hiljemalt 29. märtsiks määrama enda toodetavale või imporditavale kosmeetikatootele uue, füüsiliselt ühes Euroopa Liidu liikmesriigis asuva vastutava isiku, teatas Terviseamet.

Eestis elavad britid pole kodakondsusest huvitatud>>

Samaks ajaks peab seni Ühendkuningriigis asunud vastutav isik andma uuele Euroopa Liidus asuvale vastutavale isikule üle olemasolevad teavitused kosmeetikatoodetest teatamise portaalis CPNP, sest Ühendkuningriigis asuv endine vastutav isik kaotab portaalile ligipääsu alates 30. märtsist.
Samuti peab Ühendkuningriigis asuv vastutav isik andma uuele vastutavale isikule üle kosmeetikatoote andmiku.

Enne selle aasta 30. märtsi Euroopa Liidu turul kättesaadavaks tehtud kosmeetikatooted ümbermärgistamist ei vaja, kuid alates 30. märtsist peab Ühendkuningriigist imporditavatel kosmeetikatoodete märgistusel olema välja toodud uue vastutava isiku nimi või ärinimi ja aadress ning päritoluriik, milleks antud juhul on Ühendkuningriik.

Suurbritannias valmistutakse "B-päeva" eelõhtul poliitilise süsteemi lammutamiseks>>

Juhul, kui Ühendkuningriigis asuv vastutav isik ei ole CPNP portaalis uuele vastutavale isikule kosmeetikatoodete teavitusi üle kandnud, muutub ka levitajate juures asuv enne 30. märtsi turule lastud kaup illegaalseks. Terviseameti kemikaaliohutuse osakonna peaspetsialist Natali Prometi sõnul on oht, et selliseid olukordi võib tekkida ka Eesti levitajatega, kes kauplevad Ühendkuningriigi kaudu Euroopa Liidu turule lastud kosmeetikatoodetega.

"Iga levitaja, kes hetkel levitab Ühendkuningriigis asuva vastutava isiku kosmeetikatooteid, peab välja selgitama, kas Suurbritannias asuv vastutav isik on uue Euroopa Liidus asuva vastutava isiku määranud ja vajalikud toimingud CPNP-s teinud. Kui seda ei tehta õigeaegselt, siis enne 30. märtsi Ühendkuningriigist saadud kosmeetikatooted on illegaalsed," ütles Natali Promet, kelle sõnade kohaselt kõrvaldatakse illegaalne kaup turult.

Maksuamet: ettevõtted peaksid olema valmis leppeta Brexitiks>>

Terviseamet on sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kelle tegevuse eesmärgiks on tervisliku elu- ja õpikeskkonna kujundamisele suunatud rahvastiku tervise poliitika elluviimine tervishoiu-, tervisekaitse-, kemikaaliohutuse ja meditsiiniseadmete valdkonnas.

 

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Tagid:
Terviseamet, Brexit, Ühendkuningriik

Peamised teemad