13:34 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Tervishoid
lühendatud link
122 0 0

Eriti suure koormuse panevad silmadele arvutid ja mobiiltelefonid, millega kestev töötamine võib põhjustada lühinägelikust ja kuiva silma sündroomi. Silmaarst jagas soovitusi, millised toidud kaitsevad silmanägemist.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Meditsiiniteaduste doktor professor Jelena Grišina soovitab silmanägemise kaitseks, seda eriti stressi korral ja pidevalt arvutiga töötades süüa vitamiinirikkaid ja omega-3 rasvhapet sisaldavaid toiduaineid, eelkõige kala ning puu- ja juurvilju.

"Tähtis on tarvitada rikkalikult küllastumata rasvhappeid omega-3 sisaldavaid toiduaineid, näiteks kala, eriti skumbriat, ning vitamiinirikkaid juur- ja puuvilju," nentis Moskva oblasti tervishoiuministeeriumi pressiteenistuse poolt tsiteeritud Grišina.

Professor rõhutas, et peamiseks nägemist kahjustavaks teguriks võib pidada suitsetamist, ebatervislikku toitumist ja kasinat kehalist aktiivsust.

Asjatundja täpsustas, et eriti suure koormuse panevad silmadele arvutid ja mobiiltelefonid, millega kestev töötamine võib põhjustada lühinägelikust ja kuiva silma sündroomi.

"Paraku ei pea kaugeltki kõik arvutiga töötajad kinni puhkepausidest, mida kuvari taga töötades tuleks võtta iga tunni tagant vähemalt 5–10 minutiks. Tähtis on ka meeles pidada, et valesti valitud prillid, pikaajaline tugev koormus silmadele võib esile kutsuda peavalu," lisas Grišina.

Ta nentis vajadust regulaarselt silmaarsti juures käia ja lasta nägemist kontrollida. Grišina sõnul tuleb nägemiskontroll pärast 40. eluaastat läbi teha igal aastal, sest koos vanusega kasvab ka selliste tõsiste silmahaiguste nagu glaukoomi ja katarakti ehk rohe- ja hallkae ja kujunemise tõenäosus.

Samal teemal

Tütart taimetoidule sundinud rootslased pandi vangi
Vereringeelundite haigused põhjustasid mullu üle poolte surmadest
Raske diagnoosiga lapsed Eesti riigieelarvesse ei sobi
Eestis määrati arsti raviveast tingitud hüvitise piirsuurus
Tagid:
telefon, arvuti, nägemine, arst, tervis

Peamised teemad