06:50 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Tervishoid
lühendatud link
54 0 0

Riigiasutuste hädaolukordade valmisolekut uurinud riigikontroll avastas palju puudujääke, nii näiteks pole haiglad kriisiks valmis ja satuks elektrikatkestuse puhul hätta.

TALLINN, 12. august — Sputnik. "Muu hulgas selgub sellest, et kui Eestit peaks tabama ulatuslik elektrikatkestus, milleks piisab ka tavalisest sügistormist, puudub paljudel haiglatel võimeklus iseseisvalt hakkama saada," vahendab ERR osundesega Postimehele.

Terviseameti koostatud aruande kohaselt oleks vaja investeerida 21 miljonit eurot, et tagada vältimatu abi andmine haiglates ka keeruliste tingimuste korral, kuid valitsus jättis selle raha esmasesse riigieelarve strateegiasse lisamata.

Sputnik Eesti kirjutas talvel, et Eestis moodustati esmakordselt Regionaalhaiglas 14 tippspetsialistist koosnev kriisimeeskond, kes pakub psühholoogilist esmaabi erinevate kriisijuhtumite korral.

Kriisimeeskond on saanud vastava väljaõppe psühholoogilise esmaabi osutamiseks suurõnnetuste korral ja masskannatanutega olukorras ning kolleegide abistamiseks, et ennetada posttraumaatilise stressi tekkimist töökohal, seisab Regionaalhaigla kodulehel.

"Nii süsteemselt võimaldame psühholoogilist esmaabi Eestis esmakordselt. Meie kriisimeeskond on valmis kriisiabi osutama masskannatanutega olukorras, aga sama vajalikuks peame kolleegidele kriisisituatsiooni korral psühholoogilise esmaabi osutamist," ütles Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku juhataja dr Kaire Aadamsoo.

Siseministeerium saatis kevadel inimestele e-kirja, milles kutsus varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

"Kas oled mõelnud, kuidas saad hakkama, kui Eestit tabab ootamatu õnnetus või looduskatastroof? On Sul koju varutud piisavalt toitu, tikke, patareisid, ravimeid ja muud esmavajalikku, et üle elada nädalane kriis?" seisis kirjas.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Arste ei ole, aga pidage vastu: kus peavad Paldiski ja Maardu elanikud nüüd ravil käima

Samal teemal

Vereringeelundite haigused põhjustasid mullu üle poolte surmadest
Eestis määrati arsti raviveast tingitud hüvitise piirsuurus
Eesti laste tervis on EL-i kehvemate seas
Tagid:
tervis, riigikontroll, haigla, kriisiolukord

Peamised teemad