11:17 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Tervishoid
lühendatud link
45 0 0

Soomes töötavad immigrantidest arstid, kes oskavad halvasti soome keelt, võivad kujutada endast ohtu patsientide turvalisusele. Sellisele järeldusele jõudis oma doktoritöös teadlane Maija Tervola.

TALLINN, 7. september — Sputnik. Mõned Soomes töötavad immigrantarstid, kelle hulgas on kõige rohkem venelasi, eestlasi ja sakslasi, võivad halva soome keele oskuse tõttu kujutada endast ohtu patsientide turvalisusele, arvab Soome uurija Maija Tervola.

Sellise järelduse tegi ta oma doktoriväitekirja kallal töötades läbi viidud uuringu põhjal. Väitekirja kaitsmine toimus 6. septembril Tamperes. Oma töös kinnitab Tervola, et välismaalastest arstide soome keele oskus on üsna sageli puudulik.

Ka Eesti on välisarstide seas popp

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, jõustusid Eestis 1. septembril tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muudatused, mille kohaselt peavad kolmandatest riikidest saabunud arstid läbima professionaalse kõlblikkuse väljaselgitamiseks lisaks teooriaeksamile ka praktikavestluse.

Sellele juhtis tähelepanu Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa. Tema arvates ei tohi välismaalastel kujuneda eksiarvamust, et Eestis on võimalik hakkama saada riigikeelt oskamata.

Edaspidi tuleb kõigil välisarstidel läbida Eestis enne tööle asumist tööpraktika, sooritada teooriaeksam ning esitada eesti keele oskust või keeleõpinguid tõendav dokument.

Kõigil kolmandatest riikidest pärit tervishoiutöötajatel, sh arstidel, hambaarstidel, õdedel ja ämmaemandatel tuleb edaspidi läbida kõigepealt 1-6 kuu pikkune (võib pikendada kuni aastani) tööpraktika ning seejärel sooritada teooriaeksam.

Kolmandate riikide tervishoiutöötajad on arstid, hambaarstid, õed ja ämmaemandad, kes tulevad Eestisse väljastpoolt Euroopa Liitu ning kellele ei laiene kutsekvalifikatsiooni direktiivist tulenevad õigused.

Aastas esitab taotluse Eestis arstina tööle asumiseks umbes 40 kolmandatest riikidest pärit arsti ja õena tööle asumiseks 1-2 inimest.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Arstid selgitasid välja, miks rasvumine mälu võimekust nõrgendab
PERH-i arstid lähevad Keeniasse opereerima ja arste koolitama
Eesti Arstide Liit: meditsiinitöötajate ähvardamine on lubamatu
Ravimifirmad kulutasid üritustele ja arstide toetustele 3,4 miljonit
Minister, arstid ja kiirabi arutasid võimalusi EMO-sse pöördumiste vähendamiseks
Tagid:
riigikeel, välistööjõud, Eesti, Soome, arst, tervis

Peamised teemad