01:18 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Ilm
lühendatud link
43 0 0

Koos sügiskuuga saabusid Eestisse pilvelaamad, vihmad ja piksetormid, kuid õhusoojus ei tõtta veel lahkuma, rõõmustades siinviibijaid võimalusega veel mitte keepidesse ja jopedesse mähkuda ning seenelisi samas heldel käel metsaandidega.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Sügiskuu esimeste päevade ilmad olid suhteliselt soojad, vaheldumisi vihmasajuga. 4. ja 5. septembril on eestimaalastel targem vihmavarjud tööle kaasa võtta, aga võimaliku jahenemise pärast ülearu muretseda ei tasu. Küll aga pole liiast metsaretkele minnes suurem seenekorv kaasa varuda.

Riigi Ilmateenistuse andmetel esineb Eestis kolmapäeval, 4. septembril paljudes paikades lühiajalisi vihmahooge ja võimalik, et koos äikesega. Õhusooja jagub 17–21 kraadi. Oodata on edela- ja lõunatuult kiirusega 4 kuni 10 m/s, rannikul iiliti kuni 14 m/s.

Kolmapäeva ööl vastu neljapäeva valitseb Eestis kerge ja vahelduv pilvisus, valdavalt sademeteta. Kraadiklaasi näit kõigub +7-st kuni +12 kraadini, rannikul kuni +16 kraadini.

Vahelduv pilvisus kestab ka neljapäeva, 5. septembri hommikul. Kohati võib sadada hoovihma. Pärastlõunal hakkab pilvisus saartest alates tihenema ja sajuhood sagenevad, on äikesevõimalus. Õhutemperatuur ulatub 19–24 soojakraadini. Puhub lõuna- ja edelatuul kiirusega 5 kuni 11 m/s, rannikul iiliti 14–17 m/s.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

California kuberner: kliimamuutused on meid juba kätte saamas
President Kaljulaid Vanuatul: kliimamuutused on julgeolekuoht
Toimusid piketid võimude poolt kliimasoojenemise mahavaikimise vastu
Tagid:
õhutemperatuur, vihm, Eesti, prognoos, ilm

Peamised teemad