21:31 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Eesti politsei.

Jaanipühad: 263 kuritegu, kaks politseiniku said vigastada

© AP Photo / Timur Nisametdinov
Vahejuhtumid
lühendatud link
21 0 0

Möödunud jaanipühadel ehk 22.-26. juunil registreeriti politsei- ja piirivalveametis (PPA) 263 avaldust ja teadet kuritegudest, nende hulgas ka kaks tapmist.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Süütegude hulgas oli ka 17 avaliku korra rasket rikkumist, 93 varavastast kuritegu, sealhulgas 77 vargust, neist omakorda 15 eluruumidest ja kolm sõidukitest. Kolmel korral ärandasid kurjategijad sõiduki, teatas BNS viitega PPA-le.

Registreeriti 24 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai surma üks ning vigastada 26 inimest. Tabati 204 alkoholi-ja üks narkojoobes juht.

Registreeriti ka 902 väärtegu. Samuti registreeriti möödunud nädalal neli euro võltsimisega seotud kuritegu.

Piiril väljastasid PPA ametnikud 12 sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaheksa inimest. Avastati 11 viisaeeskirja rikkumist, kaks salakaubavedamise juhtumit ning viis piirirežiimi rikkumist.

Jaaniõhtul said kaks politseinikku Paldiskis vägivallatseja käe läbi vigastada.

Kuritegelikud sündmused hakkasid hargnema 24. juunil kella 22 ajal, kui politseinikud said väljakutse Pakri tänavale, kus esialgse info kohaselt oli olnud peretüli. Poole väljasõidu ajal aga kutse tühistati, samas märkasid korrakaitsjad sõidukit, milles olnutel olid turvavööd lahti, kirjeldas Põhja prefektuuri pressiesindaja toimunut BNS-ile.

Politseinikud peatasid auto ning selle juht kinnitas neile koheselt, et on alkoholi tarvitanud. Kui 35-aastase mehe suhtes hakati turvakontrolli läbi viima, muutus ta ootamatult agressiivseks ja ründas politseinikke, tekitades 39- ja 47-aastasele korrakaitsjale tervisekahjustusi. Politseinikel õnnestus vägivallatseja siiski kinni pidada ja tema suhtes käivitati kriminaaluurimine.

 

Peamised teemad