09:51 15. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Ohvrite sugulased Istanbuli lennujaamas.

Rünnakus Istanbuli lennujaamale hukkus 41 inimest

© AFP 2019 / BULENT KILIC
Vahejuhtumid
lühendatud link
8 0 0

Istanbulis Atatürki rahvusvahelises lennujaamas teisipäeval toimunud relvarünnakus ja kolmes enesetapuplahvatuses hukkus 41 ja viga sai 239 inimest, teatas Istanbuli kuberneri kantselei kolmapäeval.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Suurem osa ohvritest on olnud Türgi kodanikud.

Seni on 41 hukkunust tuvastatud 37, kelle seas oli 10 välismaalast ja lisaks kolm topeltkodakondsusega inimest, öeldi kantselei avalduses. Anonüümsust palunud Türgi ametniku sõnul pole hukkunute hulka arvestatud kolme enesetapupommarit, teatas BNS.

Anonüümsust palunud teise Türgi ametniku sõnul olid neist viis Saudi Araabia ja kaks Iraagi kodanikku. Hukkunute seas oli ka üks tuneeslane, usbekk, hiinlane, iraanlane, ukrainlane ja jordaanlane, lisas ta. Palestiina suursaadik Türgis ütles varasemalt, et hukkunute seas on üks palestiinlane.

Haavatutest 109 saadeti haiglast koju, lisati kantselei avalduses.

Vahetult enne rünnakut maandus Istanbulis Tallinnast startinud lennuk, teateid viga saanud eestlastest pole.

Kindel on, et rahvusvaheliste lendude terminalis ühe sissepääsu juures toimus üks plahvatus, mitmed allikad kõnelevad ka teisest ja kolmandast plahvatustest. Plahvatuste tagajärjel kukkus sisse lahkuvate lendude saali katus.

Ründajad asusid rahvusvahelise terminali sissepääsu juures valimatult tulistama ning lasid end kella 22 paiku ükshaaval õhku, teatasid võimud. Kolm enesetaputerroristi saabus lennujaama taksoga.

Vastutust rünnaku eest ei ole keegi seni võtnud.

Tegemist on selle aasta ohvriterohkeima rünnakuga Türgi suurimale linnale.

 

Samal teemal

78 Istanbulis viibivat Eesti kodanikku on endast teada andnud

Peamised teemad