07:50 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Süüria.

Rootsi poiss hukkus granaadiga mängides

© Sputnik / Илья Питалев
Vahejuhtumid
lühendatud link
1501

Rootsi poiss, kes elas IS-i sõdalaste keskel, hukkus granaadiga mängides.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Kolmeaastane poisike Lääne-Rootsist, kes viibis koos emaga Süürias terroristliku rühmituse Islamiriik sõdalaste keskel, hukkus granaadiga mängides, teatab Rootsi telekanal SVT.

„Granaadi leidis kolmeaastane poiss oma kodust, hakkas sellega mängima ja see plahvatas. Poisi surma pealtnägijaks oli tema vanem vend ja tema sai granaadikillust vaid haavata," edastab SVT, täpsustamata, millal nimelt see juhtum aset leidis.

Pärast lapse surma sõitis perekond Rootsi tagasi. Sellest, et nad riiki naasesid, teatasid võimudele olukorraga kursis olevad inimesed, misjärel lapsed anti üle sotsiaaltöötajate hoole alla.

Ametlikku kinnitust lapse hukkumise kohta STV-l saada ei õnnestunud.

„Meil seda informatsiooni ei ole. Olukord Süürias on selline, et surmajuhtumit on raske kinnitada," ütles SVT-le Rootsi välisministeeriumi pressiteenistuse esindaja Jessica Garpvall.

Ajakirjanike andmetel sõitis noor naine koos oma lastega Süüriasse, et ühineda IS-iga, 2015. aastal. Fotod, millel on jäädvustatud, kuidas tema lapsed relvaga mängivad, avaldati Facebooki võrgustikus.

Rootsi kaitsepolitsei SÄPO hinnangul viibib käesoleval ajal IS-i sõdalaste keskel vähemalt 60 rootsi last ja ligikaudu 120 Rootsist pärit meest ning naist.

 

 

Peamised teemad