21:56 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Brüsseli lennujaamas Zaventem.

Brüsseli lennujaamapaanika oli seotud SAS-iga

© Sputnik / Ирина Калашникова
Vahejuhtumid
lühendatud link
5 0 0

Prokuratuur andis neljapäeval välja kommünikee, mille kohaselt seda teavitati kolmapäeval kella 18 ajal "võimalikust terroriohust".

TALLINN, 11. august — Sputnik. Belgia meedia püüab saada selgust eileõhtustes ärevates teadetes, et kahes Brüsselisse saabuvas lennukis on pommid, ning siseministeeriumi, prokuratuuri, Punase Risti ja lennundusettevõtte SAS vastuolulistes avaldustes.

Muu hulgas edastab ajaleht La Libre Belgique, et Brüsseli lennujaama võimud keelduvad kommenteerimast kolmapäevast segadust, öeldes, et sellega tegeleb prokuratuur, teatas BNS.

Prokuratuur omakorda andis neljapäeval välja kommünikee, mille kohaselt seda teavitati kolmapäeval kella 18 ajal "võimalikust terroriohust". "Seda ohtu võeti tõsiselt ja prokuratuur alustas uurimist," seisis dokumendis.

Kuna häire puudutas üht SAS-i lennukit, otsiti kaks selle lennukit pärast Zaventemis maandumist läbi.

"Läbiotsimine tulemust ei andnud," nentis prokuratuur.

Ametkond edastas, et "võimaliku ohu uurimine jätkub". Sellega seoses "ohuteabe allikat ei avaldata".

SAS kinnitas, et selle lennukimeeskonnad said Belgia võimudelt ohuhoiatuse, täpsustas La Libre Belgique. SAS ütles, et kõik reisijad saabusid Brüsselisse mingite probleemideta.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8