08:34 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Vahejuhtumid
lühendatud link
150 0 0

Politsei korjas nädalavahetusel Lohusalu lahe äärest üles suure koguse arvatavalt narkootilist ainet, mille olid leidnud kohalikud elanikud ja sellest politseid teavitanud

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Pakid olid randa uhutud üle kümne kilomeetri pikkusele rannikuribale, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Leitud aine on praegu ekspertiisis, mistõttu ei soovinud politsei enne tulemuste selgumist täpsustada, mis aine ja kogusega oli tegemist.

Tallinna tänavatelt hoiti mullu eemal ligi 600 000 kasutatud süstalt
© Sputnik / Олег Золото

Kohus ei rahuldanud süstlavahetuspunkti vastaste esialgset palvet >>

Politseid teavitasid kohalikud elanikud reedel ja tööd jätkus poolesajale politseinikule, kes ranna äärest nädalavahetusel korjas kokku kilode kaupa pakikesi, mille meri oli piki rannikut kaldale uhtunud.

"Oleme rakendanud nii politseilaevu, helikopterit kui loomulikult ka seda vana head inimjõudu, et tihedalt kammida seda rannaala," ütles Põhja prefektuuri narko- ja organisseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro.

Narkootikumide tellimine postiga on kasvanud >>

Narkootikumide tellimine postiga on kasvanud, vahendas Sputnik Eesti nädala aega tagasi. Peamiselt tellitakse posti teel paari grammi kaupa amfetamiini, ecstasy't, kanepit ja hallutsinogeenseid seeni, kuid ka arvestataval hulgal kokaiini, mõnel korral on avastatud ka fentanüüli.

Saadetiste alguspunkt on tavaliselt Holland, Suurbritannia, Hispaania, Hiina või USA. Postiga saadetud narkootikumide avastamine on plahvatuslikult kasvanud ja peamiselt tellitakse postiga uimasteid väikses koguses ja tihti selleks, et neid esimest korda proovida.

Sel aastal on maksu- ja tolliamet posti kontrollides leidnud 566 narkootilise aine kahtlusega saadetist. See teeb umbes kaks pakki päevas ja samas tempos jätkates on selliseid leide aasta lõpuks kokku üle 700. Möödunud aastal oli 600 sellist juhtumit, 2015. ja 2014. aastal aga alla 200.

TAI: Euroopa mõistes on Eesti narkoriik >>

Tallinna tänavatelt hoiti mullu eemal ligi 600 000 kasutatud süstalt, teatas Tervise Arengu Instituut (TAI). "Aus on tunnistada, et Euroopa mõistes on Eesti narkoriik," tõdes TAI narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise osakonna juhataja Aljona Kurbatova.

"Seda fakti üleöö ei muuda, kuid ulatuslikud süstlavahetusprogrammid vähendavad oluliselt ohtu ülejäänud ühiskonnale. Need kokku kogutud 600 000 kasutatud, potentsiaalselt nakkust kandvat süstalt jäänuks muidu tänavatele, mänguväljakutele, puhkealadele ja hoovidesse kaaskodanikke, eriti lapsi ohustama," lisas Kurbatova.

Tagid:
ühiskond, vahejuhtum, leid, rand, narkootikum, politsei, Lohusalu laht

Peamised teemad