03:09 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Vahejuhtumid
lühendatud link
9120

Ajal, mil rühm välisturiste külastas Leedu pealinna üht peamist vaatamisväärsust, Gediminase torni, ründas neid kohalik elanik, kes käskis inglise keeles "minema kaduda"

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. Sellest annab teada Leedu Sputnik, märkides, et külaliste suhtes agressiivselt meelestatud mees ei lubanud turistidel vaateplatsil viibida, ajades isegi lapsi sealt minema.

Salvestis leedulase sedavõrd vaenulikust käitumisest jõudis sotsiaalvõrgustikku YouTube. On kuulda, kuidas hämmingus turisti küsimusele "Mispärast?" (tuleb lahkuda — toim.) vastab mees: "See on Leedu, mitte Hiina".

Seejärel läheb ta leedu keelele üle ja nügib videotegijat. Sündmuste pealtnägija sõnul ei reageerinud end rassistiks nimetanud noormees ümbritsevate soovitusele rahuneda ja hakkas lõpuks inimesi tõukama ning kaklema.

Pealtnägijate hinnangul ei taganud Gediminase torni turvameeskond välisturistidele vajalikku turvalisust. Turvameestel läks liiga kaua aega, et agressiivselt meelestatud mees maha vaigistada, üks neist oli pealtnägija meelest "hirmul".

Videoklipi autor teatas, et korrakaitsjatel kulus sündmuskohale jõudmiseks ligi pool tundi. Ta oletas, et tegemist oli psüühiliselt haige inimesega.

Tagid:
turist, kohalik, skandaal, Gediminase torn, Vilnius, Leedu

Peamised teemad