17:35 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Vahejuhtumid
lühendatud link
21610

Nädalavahetusel Lohusalu rannaalalt ja veest leitud narkootiline aine on esialgsetel andmetel kokaiin

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. Ekspertiis peab nüüd selgitama, kas kiirtesti vastus on tõene ning kui puhta ainega on sel juhul tegemist. Viimased neli päeva 14 kilomeetri pikkusel rannaribal tööd teinud politsei leidis arvatavaid kokaiinipakikesi veel esmaspäevalgi, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Politsei korjas Lohusalu rannast suure koguse narkoainet >>

Kahtlased pakid Lohusalu rannaribal köitsid ümberkaudsete elanike tähelepanu juba möödunud reedel. Elanikud teavitasid leidudest politseid ning andsid esimesed pakid neile ka üle. See omakorda käivitas politseioperatsiooni, kus töötunde ei loetud ei ööl ega päeval.

Tallinna tänavatelt hoiti mullu eemal ligi 600 000 kasutatud süstalt
© Sputnik / Олег Золото

Pakid olid randa uhutud üle kümne kilomeetri pikkusele rannikuribale, vahendas Spuntik Eesti esmaspäeval. "Oleme rakendanud nii politseilaevu, helikopterit kui loomulikult ka seda vana head inimjõudu, et tihedalt kammida seda rannaala," ütles Põhja prefektuuri narko- ja organisseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro.

Narkootikumide tellimine postiga on kasvanud >>

Tellitakse ka posti teel 

Narkootikumide tellimine postiga on kasvanud, vahendas Sputnik Eesti nädala aega tagasi. Peamiselt tellitakse posti teel paari grammi kaupa amfetamiini, ecstasy't, kanepit ja hallutsinogeenseid seeni, kuid ka arvestataval hulgal kokaiini, mõnel korral on avastatud ka fentanüüli.

Saadetiste alguspunkt on tavaliselt Holland, Suurbritannia, Hispaania, Hiina või USA. Postiga saadetud narkootikumide avastamine on plahvatuslikult kasvanud ja peamiselt tellitakse postiga uimasteid väikses koguses ja tihti selleks, et neid esimest korda proovida.

Sel aastal on maksu- ja tolliamet posti kontrollides leidnud 566 narkootilise aine kahtlusega saadetist. See teeb umbes kaks pakki päevas ja samas tempos jätkates on selliseid leide aasta lõpuks kokku üle 700. Möödunud aastal oli 600 sellist juhtumit, 2015. ja 2014. aastal aga alla 200.

Sults: narkomaan olla on muutunud väga mugavaks >>

TAI: Euroopa mõistes on Eesti narkoriik

Tallinna tänavatelt hoiti mullu eemal ligi 600 000 kasutatud süstalt, teatas Tervise Arengu Instituut (TAI). "Aus on tunnistada, et Euroopa mõistes on Eesti narkoriik," tõdes TAI narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise osakonna juhataja Aljona Kurbatova.

"Seda fakti üleöö ei muuda, kuid ulatuslikud süstlavahetusprogrammid vähendavad oluliselt ohtu ülejäänud ühiskonnale. Need kokku kogutud 600 000 kasutatud, potentsiaalselt nakkust kandvat süstalt jäänuks muidu tänavatele, mänguväljakutele, puhkealadele ja hoovidesse kaaskodanikke, eriti lapsi ohustama," lisas Kurbatova.

Samal teemal

Malagas vahistatud Kemerovi-Slava hoidis magades kirvest padja all
Hispaanias vahistati Eesti allilmaliider
Video Gulevitši kinnipidamisest Hispaanias
Tagid:
ekspertiis, narkootikum, kokaiin, narkoäri, politsei, Lohusalu laht

Peamised teemad