22:54 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Vahejuhtumid
lühendatud link
Tulistamine Vabaduse väljakul (10)
25730

Tallinna kesklinnas nugadega vehkinud ning politseinikelt kuulitabamuse saanud mehe vigastused olid sedavõrd rasked, et ta suri haiglas

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Politsei sai teate, et mööda Harju tänavat liigub Vabaduse väljaku suunas nugadega vehkiv mees. "Pärast korduvate korralduste andmist olid korrakaitsjad sunnitud tegema hoiatuslasu õhku," ütles PPA pressiesindaja Marie Aava, vahendas Pealinn.

"Selle peale mees endiselt ei allunud korraldustele, vaid hakkas lähenema politseinikele noad käes. Politsei kasutas teenistusrelva mehe peatamiseks," lisas Aava. Raskete vigastustega mees suri haiglas.

Vabaduse väljakul toimus tulistamine >>

"Nägin, et politseibuss tuli ja politseinikud hakkasid midagi nagu otsima," rääkis sündmusi pealt näinud Vabaduse väljakul töötav Kuldar. "Algul ei saanud aru, milles teema on. Siis nägin, et üks vend kõndis Vabaduse väljakul paljajalu ringi ja kaks suurt nuga on käes. Järelikult oli nugadega mees juba varem ringi kõndinud ja keegi oli politsei välja kutsunud. Keegi inimene rääkis, et see mees olevat teda eemal linnas jälitanud. Algul jäi nugadega mees seisma ja politsei käskis tal noad maha panna. Siis võttis mees asendi sisse ja jooksis nugadega politsei poole. Ma ei kuulnud, kas nugadega mees seejuures ka midagi karjus. Siis politsei lasi ta maha."

Peaminister: tervise ees oleme kõik võrdsed >>

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul sai kell 11.10 teate, et mööda Harju tänavat liigub Vabaduse väljaku suunas nugadega vehkiv mees. Sündmust pealt näinud noor mees ütles Postimehele, et nägi, kuidas nugasid käes hoidnud mees tuli Harju tänava poolt Vabaduse väljakule. Mehe otsaette oli kirjutatud "LOLL" ning tal oli nöör kaelas. Mees kõndis paljajalu.

"Inimesed olid väga hirmunud ja helistasid häirekeskusesse," lausus Aava. Politseinikud reageerisid väljakutsele ja läksid sündmuskohale. Korrakaitsjad palusid mehel noad käest visata ja peatuda. Paljasjalgne mees korraldustele ei allunud.

Rooda: noaga meest polnud vaja maha lasta >>

"Pärast korduvate korralduste andmist olid korrakaitsjad sunnitud tegema hoiatuslasu õhku. Selle peale mees endiselt ei allunud korraldustele, vaid hakkas lähenema politseinikele noad käes. Politsei kasutas teenistusrelva mehe peatamiseks," lisas Aava Postimehele.

Kokku kõlas kolm lasku ja mees varises maha. Kiirabi toimetas mehe haiglasse, kus ta suri raskete vigastuste tõttu.

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas kiitis Tallinna politseid kriitilise juhtumi operatiivsel lahendamisel.

Aasa sõnul jääb turvalisus Tallinnas linnavalitsuse prioriteediks ka edaspidi. "Mul on hea meel, et tallinlased võivad ennast tunda turvaliselt, kuna meie politsei suudab tegutseda kiirelt ja otsustavalt. Linnavalitsus on toetanud varem ja toetab ka edaspidi igati politsei tegevust turvalisuse tagamisel," kinnitas Aas.

Tallinnas Koplis toimus tulistamine >>

Teema:
Tulistamine Vabaduse väljakul (10)
Tagid:
vahejuhtum, nuga, tulistamine, ühiskond, surm, politsei, Vabaduse väljak, Tallinn

Peamised teemad