10:56 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Vahejuhtumid
lühendatud link
4511

Pärnumaal hukkus täna hommikul liiklusõnnetuses 61-aastane mees, kui tema juhitud buss sõitis teelt välja vastu puud

TALLINN, 4. november — Sputnik. Õnnetus juhtus kella 7.07 paiku Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 142. kilomeetril, kus Pärnu poole sõitnud buss kaldus paremale teelt välja ning sõitis vastu puud, vahendab Pealinn Lääne prefektuuri teadet.

Bussi roolis olnud 61-aastane mees hukkus sündmuskohal. Esialgsetel andmetel võis liiklusõnnetuse põhjustada bussijuhi terviserike, kuid täpse surma põhjuse selgitab välja ekspertiis. Bussis oli 10 reisijat, kellest kaks said kergemaid vigastusi ning kiirabi viis nad haiglasse kontrolli.

Karmistusid karistused korduva joobes juhtimise eest >>

"Kuigi selle traagilise õnnetuse täpsematest asjaoludest on veel vara rääkida, võib esialgse info põhjal aimata, et liiklusõnnetuse põhjustas bussijuhi terviserike," ütles Pärnu politseijaoskonna välijuht Mati Tee ja avaldas sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele.

"Siinkohal tahan tähelepanu juhtida kõikide inimeste tervisele. Kui tunnete ennast halvasti või väsinuna, siis ärge istuge sõiduki rooli. Samuti kui kõrvalised inimesed näevad, et juht käitub imelikult, siis tuleb sellele tähelepanu juhtida ja soovitada tal edasi mitte liigelda. Halb enesetunne või väsimus võivad liikluses kaasa tuua traagilisi tagajärgi," lisas Tee.

Liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlust, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur. Menetluse käigus selgub, kas juht oli kaine ja kas reisijatel olid turvavööd peal.

Politsei tabas enne Läti piiri liinibussi roolist purjus juhi >>

Tervisehädad hakkavad kimbutama üha nooremaid inimesi

Riigikantselei ja Sotsiaalministeeriumi tellitud ning Praxise poolt läbiviidud analüüsist selgub, et Eesti tervisepoliitika peamiste eesmärkide täitmine on takerdunud.

Eesti inimeste keskmise eluea tõus on aeglustunud ja tervena elatud eluaastad on kasvu asemel hoopis vähenenud. Aastatel 2009-2016 vähenes tervelt elatud eluiga meestel 1,4 ja naistel 3 aastat, vahendas Sputnik Eesti kevadel Sotsiaalministeeriumi teadet.

Umbes 60% elanikkonnast peab arstiabi kättesaadavust halvaks, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti tervisepoliitikale seatud eesmärk on suurendada nii keskmist kui ka tervelt elatud eluiga. Kui 2009. aastal elasid Eesti naised ilma terviseprobleemideta keskmiselt 59 ja mehed 55 eluaastani, siis tänaseks on näitajad langenud naistel 56 ja meestel 53,6 eluaastani.

Peaminister: tervise ees oleme kõik võrdsed >>

Keskmine oodatav eluiga on naistel 82 ja meestel 73 aastat, mis on tõusnud tänu vähenenud suremusele — eluiga ei pikenda mitte niivõrd parem tervis, vaid asjaolu, et paranenud ravimeetodite toel elatakse haigena kauem.

„Tervena elatud eluea lühenemine on kindlasti ohumärk töökäte puuduse käes kannatava ja vananeva elanikkonnaga Eesti jaoks. On oluline, et meie inimesed elaksid tervena võimalikult kaua, et säilitada oma töövõime ja elukvaliteet ning püsida tööturul ka kõrgemas eas," tõdes Praxise tervisepoliitika analüütik Laura Aaben.

Tagid:
tervis, liiklusõnnetus, avarii, bussijuht, buss, PPA, Eesti, Pärnumaa

Peamised teemad