02:59 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Vahejuhtumid
lühendatud link
2210

Venemaa president Vladimir Putin avaldas oma USA ametivennale Donald Trumpile kaastunnet Texase osariigis Sutherland Springsi baptistikirikus toimunud tulistamise pärast

TALLINN, 6. november — Sputnik. Telegramm on avaldatud Kremli veebilehel, vahendas RIA Novosti.

"Võtke vastu sügavaim kaastunne Texases toimunud traagöödia üle. Raske on endale ette kujutada julmemat ja küünilisemat kuritegu, kui seda on inimeste tapmine jumalateenistuse ajal," öeldakse avalduses.

Putin lisas, et Venemaal jagatakse kõigi nende leina, kes kaotasid oma sugulased ja lähedased, ning loodetakse kõigi haavatute kiiret paranemist.

Välisminister Mikser avaldas USA kolleegile kaastunnet >>

Sutherland Springsi baptistikirikus toimunud tulistamise käigus hukkus lapseootel naine, teatab Daily Mirror. Väljaande andmeil oli naine kaheksandat kuud rase. Kolm viiest lapsest, kes koos temaga kirikus viibisid, hukkus samuti.

USA Texase osariigis Sutherland Springsi baptistikirikus hukkus pühapäeval tulistamises 26 inimest, vahendas Sputnik Eesti hommikul.

Veresaun leidis aset Sutherland Springis baptistikirikus pühapäeva hommikul. "Meil on tegemist suurima massitulistamisega meie osariigi ajaloos. On palju perekondi, kes kaotasid pereliikmed. Isad, emad, pojad ja tütred," ütles Texase kuberner Greg Abbott pühapäeval.

Las Vegases hukkus festivalil tulistamises vähemalt 59 inimest >>

Anonüümseks jääda soovinud ametnike teatel oli tulistaja San Antonio eeslinnas elanud 26-aastane Devin Patrick Kelley, kes oli hiljuti õhujõududest minema saadetud. Ründaja kandis kuulivesti ja kasutas automaatrelva Ruger AR, ütlesid võimud.

Mees lahkus sündmuskohalt ja üks kohalik elanik asus teda jälitama. Ründaja leiti surnuna oma autost Wilsoni ja Guadalupe maakonna piiril. Pärast kinnitas politsei, et relvastatud mees hukkus pärast tagaajamist.

Tulistamine Vabaduse väljakul>>

USA president Donald Trump mõistis kirikutulistamise hukka ja kinnitas, et osariigil on valitsuse täielik toetus.

Käesolev vahejuhtum osutus USA ajaloos ohvrite arvult viiendaks ja Texase ajaloos tapetute arvult kõige massilisemaks. Kõik viis ohvriterohkeimat intsidenti on aset leidnud alates 2007. aastast, neist suurim massimõrv aga vaid kuu aega tagasi. 1. oktoobril 2017. aastal avas Steven Paddock Las Vegases tule kontserdile kogunenud rahvasumma pihta. Hukkus 58 inimest ja üle 500 sai haavata.

Tagid:
hukkunud, tulistamine, ohvrid, kaastunne, terrorism, Sutherland Springsi baptistikirik, politsei, Donald Trump, Vladimir Putin, Texas, USA, Venemaa

Peamised teemad