01:10 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Vahejuhtumid
lühendatud link
5210

Teisipäeval veidi pärast keskpäeva vajus Pärnumaal Munalaiu sadamast umbes 500 meetri kaugusel kaldast Manija poole läbi merejää väikebuss - jäält päästeti kaks inimest, tuuker tõi hiljem pinnale kahe mehe surnukehad

TALLINN, 6. veebruar — Sputnik. Manija saare ja Munalaiu sadama vahel teisipäeva keskpäeval läbi jää vajunud kaubikust pääsesid sündmuskohal viibiva Pärnu Postimehe reporteri kinnitusel sõiduki esiistmel viibinud mees ja naine, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Pärnumaal võis läbi jää vajunud bussi jääda neli inimest >>

Ajakirjaniku sõnul viibisid neli sõitjat kaubiku kongis ja jäid veel alla vajunud sõidukisse. Kaks inimest, 51-aastane naine ja 41-aastane mees, päästeti veest ning kiirabi toimetas nad haiglasse. Esialgsetel andmetel ei ole nende elud ohus. Tuuker tõi pinnale kahe mehe surnukehad. Tuuker ja merepäästjad jätkavad otsingutega.

Manija saare ja Munalaiu sadama vahel keskpäeval läbi jää vajunud kaubikuseltskonda esimesena päästma tõtanud Manija saare hõljukijuht rääkis Pärnu Postimehele, et veest päästetud mees ja naine olid tugevas joobes.

Hõljukijuhi Eevo Pulli teada jäi põhja vajunud autosse neli inimest. Pulli teada olid autoga sõitjad pärit Kihnu poolt. Kes need täpselt olid, ta ei teadnud.

Pull ütles, et info õnnetusest jõudis temani viie minutiga. "Sõitsime kohe välja kui õnnetusest kuulsime," lausus ta Pärnu Postimehele.

Kadunuks jäänud soomlast hakkab otsima legendaarne jäljekütt >>

Pull märkis, et vana vene päritolu hõljuk oli eile veel katki ja seda remonditi õhtul kaks tundi. Pärast tänast päästeaktsiooni olevat sõiduriist uuesti katki läinud.

Hõljukijuht märkis, et õnnetuskohas oli veel esmaspäeval lahtine vesi.

Munalaiu sadamast öeldi Pärnu Postimehele, et läbi jää vajus kaubik poolel teel sadama ja Manija saare vahel. Kell 12.04 tuli häirekeskusele teade õnnetusest.

Piiratakse liikumist Narva veehoidla ja Peipsi järve jääl, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Sadama kapteni ja direktori Jaanus Jürivete sõnutsi läks kaubik jääle natuke pärast kella 12 ja vajus peaaegu kohe läbi jää. Üks Manija elanikest ütles, et tegemist polnud kohalikega, kuna saarerahvas ei julge isegi jala jääle minna.

"See on väga kurb päev. Õhuke jää kannab heal juhul kergemat inimest, kuid kindlasti mitte sõidukit," ütles Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri. "Praegu on jääolud väga ebastabiilsed ja kuni ei ole ametlikke jääteid, siis autoga selle ületamine on üliohtlik. Menetluse käigus selgitame välja kõik õnnetuse asjaolud."

"Nii ränkade tagajärgedega õnnetust jääl pole päästjate mäletamist mööda Eestis juhtunud," sõnas Päästeameti ennetusosakonna ekspert Mikko Virkala.

"Päästeamet tuletab meelde, et erinevatel veekogudel esineb alati piirkondi, kus jää on nõrgem. Näiteks piirkonnad, kus toimub talvine laevaliiklus ja lõhutakse jääd regulaarselt. Selliselt hoitakse laevatee jäävaba, kuid sellega kaasnevad praod, mis võivad jääl viibijatele olla ohtlikud. Jalgsi võib jääle minna, kui jää on terve, ühtlane ja sile ning selle paksus on vähemalt 10 cm."

Alanud nädal pakub kohati kuni 18 miinuskraadi >>

Alanud nädalal kogub pakane hoogu ning nädala teisel poolel võib kohati olla öösiti kuni 18 miinuskraadi, vahendas uudisteportaal Spuntik Eesti esmaspäeval.

Täiskasvanutel on viimane aeg lastele meelde tuletada jääohutuse põhitõed, sest kerge jääkirme on juba peale saanud nii mõnigi kraav kui ka tiik. Jääle on ohutu minna alles pärast paarinädalast pidevat külma, kui jää paksus on vähemalt 10 sentimeetrit.

Tagid:
väikebuss, kaubik, hukkunud, jää, sõiduk, Munalaiu sadam, päästeamet, Manija saar, Pärnumaa

Peamised teemad