17:52 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Vahejuhtumid
lühendatud link
6901

USA Florida osariigi lõunaosas asuvas Parklandis leidis kolmapäeval aset tulistamine keskkoolis, milles sai surma vähemalt 17 inimest, teatas politsei

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. Browardi maakonnašerifi Steve Israeli sõnul avas 19-aastane mõrtsukas poolautomaatrelvast tule Marjory Stoneman Douglase õppeasutuses, vahendab ERR.

Israeli andmetel on tulistaja tabatud ja ta on sama kooli endine õpilane, kes kõrvaldati kunagi õppetööst mitmete korrarikkumiste pärast. Mõrtsukas saadi kätte väljaspool kooli territooriumi.

Politsei teatel korraldas kolmapäevase tulistamise Florida õppeasutuses 19-aastane Nikolas Cruz, kes oli kooli endine õpilane.

Koolis sai surma 12 inimest, kaks tapeti hoone lähedal ja veel üks kaugemal tänaval. Kaks haavatut suri haiglas. Väljaande Guardian informatsiooni kohaselt sai haavata 15 inimest, kellest viie vigastused on eluohtlikud, vahendab Pealinn.

"Vältige piirkonda," hoiatas Browardi maakonna šerifiamet sündmuste alguses muu hulgas sotsiaalvõrgustikus Twitter.

Mehhiko koolipoiss tappis kolm klassikaaslast >>

Lähedalasuva Coral Springsi politsei soovitas õpetajatel ja õpilastel hoones varju otsida, kuni korrakaitsjad nendeni jõuavad. Politsei evakueeris koolist hulgaliselt õpilasi.

Koolitöötajate kinnitusel ei eelnenud veretööle mingeid ohumärke ega ähvardusi.

"Tüüpiliselt selliste juhtumite järel nähakse, et igasuguseid märke võis olla. Ma ei hakka praegu oletama, kas neid seekord võis olla, aga mingeid hoiatusi me ei saanud. Ei olnud telefonikõnet ega ähvardusi," rääkis piirkonna haridusameti esindaja Robert Runcie.

USA president Donald Trump avaldas ohvritele ja nende lähedastele kaastunnet.

"Ükski laps, õpetaja ega ka keegi teine ei tohiks tunda ennast koolis ebaturvaliselt," ütles Trump.

Presidendi sõnul oli ta ühenduses Florida kuberneri Rick Scottiga, kes on teel sündmuspaigale.

"See on kõige hullem võimalik õudusunenägu," ütles koolis töötav õpetaja Melissa Falkowski telekanalile CNN. Õpetaja sõnul peitis ta 19 õpilast hooldusruumi.

Tagid:
vahejuhtum, hukkunud, tulistamine, kool, Florida, USA

Peamised teemad