20:01 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Tallinna lennujaam

SmartLynxi lennuk hädamaandus seiskunud mootoritega

CC0 / EUROVIZION
Vahejuhtumid
lühendatud link
56 0 0

Ohutusjuurdluse Keskus (OJK) on läbi vaadanud 28. veebruaril Tallinna lennujaamas toimunud SmartLynxi õnnetuse lennuki pardasalvestised ning keskendub uurimises edasi õhusõiduki juhtimissüsteemile.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. 28. veebruaril kell 17.11 tegi Tallinna lennujaamas hädamaandumise Läti ettevõtte SmartLynxi lennuk Airbus A320. Lennuki pardal reisijaid ei viibinud, tegemist oli treeninglennuga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna lennujaamas on lennud häiritud >>

Tallinna Lennujaama kommunikatsioonijuhi Priit Koffi sõnul tekkisid testlendu teinud SmartLynx Airlines'i lennukil maandumisel probleemid, mistõttu oli ta sunnitud tegema hädamaandumise.

Kogutud info kohaselt saab OJK esialgu öelda järgmist:

28. veebruaril 2018 kell 12.02 startis SmartLynx Airlines Estonia Airbus A-320-214 Tallinna lennujaamast, et läbi viia treeninglende. Pardal oli kapten-instruktor, teine piloot, neli õpilast ja Lennuameti inspektor. Koolitusel viidi konveiermaandumistena (touch and go) läbi tüübipädevuskoolitust, edastab Majandus- ja kommunikatsiooniministeeirum.

Kell 17.04 pärast edukat lähenemist ja maandumist rajale ei suutnud õhusõiduk uuel õhkutõusul kõrgust koguda. Õhusõiduk ei reageerinud kõikidele korraldustele, kaotas kõrgust ja põrkas lennuraja otsa lähedal vastu rada. Kokkupõrke käigus puudutasid mootorid lennurada ning purunesid telikute luugid.

Pärast kokkupõrget maaga kogus õhusõiduk uuesti kõrgust ning pilootidel õnnestus õhusõiduk stabiliseerida ja tagasi pöörata, et maanduda rajale 26. Pöörde sooritamise järel seiskusid mõlemad õhusõiduki mootorid.

Piloot edastas teate hädamaandumiseks ja sai vastava loa. Õhusõiduk maandus kell 17.11 umbes 150 meetrit enne lennurada ja jäi lõplikult psunnitud tegema hädamaandumiseidama 15 meetrit lennurajast lõunas.

SmartLynxi lennuk on lennurajalt ära pukseeritud >>

Maandumise käigus purunesid kõik rehvid. Instruktor ja üks õpilastest said õnnetuse käigus kergeid vigastusi.

Ohutusjuurdluse Keskus on Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi spetsiifilist ülesannet täitev struktuuriüksus, mis on ohutusjuurdluste läbiviimisel sõltumatu ning iseseisev.

Tagid:
hädamaandumine, lennuk, SmartLynx Airlines, OJK, Tallinna lennujaam, Eesti, Tallinn

Peamised teemad