19:53 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Vahejuhtumid
lühendatud link
14401

Ukraina kuurortlinna Odessa hotellist leiti pühapäeva hommikul surnuna kaks noort eesti noormeest, kes olid Musta mere äärses linnas puhkusel.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Välisministeeriumist öeldi Delfile, et ministeerium on teadlik kahe Eesti kodaniku surmast Ukrainas, vahendas ERR.

"Tulenevalt isikuandmete kaitse kohustusest ei saa välisministeerium konkreetsete konsulaarjuhtumite kohta andmeid avaldada," ütles pressiesindaja Sandra Kamilova.

Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool >>

Politsei ei avalda hukkunute nimesid, aga Odessas surid 1988. ja 1989. aastal sündinud Viljandi mehed ning haiglasse sattus 1973. aastal sündinud mees.

Laupäeval õnnetult hukkunud kolmest mehest kahel tuli lühikeseks jäänud elu jooksul mitu korda kohtu ees seista. Mõlema mehe registris on osalemine narkootikumide vedamises ja müümises, kirjutab Sakala.

Poolas tähistatakse täna Volõõnia veresauna ohvrite mälestuspäeva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ukraina on oluline Eesti kahepoolse arenguabi sihtriik

Ukraina on oluline Eesti kahepoolse arenguabi sihtriik. 2014. aasta algusest on Eesti eraldanud humanitaarabina Ukrainale konfliktist tuleneva olukorra leevendamiseks ligi 2,8 miljonit eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu kevadel.

Ukrainast tulnud vabatahtlik Vladislav Nitškov, kes praegusel ajal elab Eestis, saatis suve alguses president Kersti Kaljulaidile kirja palvega mitte anda Ukrainale rahalist toetust, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ukrainlane Vladislav Nitškov pöördus presidendi poole palvega rahalist toetust Ukrainale enam mitte anda, kuna leiab, et see raha oleks otstarbekam panustada Eesti Vabariigi arengusse.

Ukraina vabatahtlik: Eesti abi toidab Ukraina korruptante >>

Kirja autor põhjendab oma seisukohta sellega, et Ukraina valitsus on korrumpeerunud ja vaevalt küll see olukord lähemal ajal muutub. "Varastavad need, kes peaks riiki korruptsiooni eest kaitsma. Kui neile raha ohverdada, täidate te ainult nende taskuid," kirjutab Vladislav oma pöördumises.

Tagid:
noormehed, vahejuhtum, surnud, eestlased, hotell, Eesti, Odessa, Ukraina

Peamised teemad