04:32 22. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1115
  • RUB68.7300
Vahejuhtumid
lühendatud link
17650

Näitleja Marika Korolev kaebas portaalis Perekool teda mõnitanud anonüümsed kommentaatorid kohtusse ning sai mõnitajatelt tuhandeid eurosid valuraha.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Korolevi sõnul üllatas teda kõige enam, et isikud, kes teda kõige labasemal moel avalikult alandasid ja mõnitasid, olid pahatihti kõrgharitud, heal järjel ja hea töökohaga inimesed, vahendas Pealinn viitega BNS-le Eesti Päevalehte.

Internetist ei pääse keegi >>

"Üks televisioonist tuntud härrasmehest mälumängur, kelle laia silmaringi ja teadmiste hulka seni olin lugupidavalt jälginud, oli väga aldis keelt peksma," sõnas Korolev.

Korolev nõudis ämmaemandate ühingu portaalilt Perekool välja teda solvanud kommentatorite IP-aadressid ning esitas neile kohtu kaudu moraalse kahju hüvitamise nõude, millega kohus ka nõustus, kirjutas Eesti Päevaleht.

Algul püüdis Korolev solvajatega advokaadi abil kohtuväliselt kokkuleppele jõuda ning mõni nõustus ja maksis, mõni ignoreeris, kuid lõpuks tuli maksta ka ignoreerijatel, sest kohus mõistis hüvitise ikkagi välja, kirjutas leht. Nii pidi üks solvaja Korolevile maksma kokku 3200 eurot.

"Näiteks tuli õelaid kommentaare isegi ühest notaribüroost, kus peaksid töötama igati viisakad, delikaatsed ja tugeva moraalikoodeksiga kodanikud. Samuti daam, kes oli Tartu linna palgal, teadis enda arvates vägagi täpselt minu eraelu nüansse. Ja üks televisioonist tuntud härrasmehest mälumängur, kelle laia silmaringi ja teadmiste hulka seni olin lugupidavalt jälginud, oli väga aldis keelt peksma," rääkis Korolev Eesti Päevalehele.

Korolevi esindaja sõnul nõuti hüvitist otsestelt solvajatelt, kuid pole välistatud ka hüvitise nõudmine Perekooli haldavalt Eesti Ämmaemandate Ühing MTÜ-lt.

Iga üheksas laps on internetis suhelnud võõra täiskasvanuga >>

Uskumatult palju eestlasi ja eriti noori nõus loobuma pigem nii koduloomast, hambaharjast või seksist kui internetiühendusega nutitelefonist, selgus uuringust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Enam kui neljandik noortest tunnistas, et nende suhted ka tööl või koolis on nutiseadme tõttu kannatanud. "Statistiliselt ohustab nutisõltuvus naisi rohkem kui mehi," kommenteeris Aron.

Tagid:
valuraha, trahv, solvamine, mõnitamine, internet, näitleja, kohus, Perekool, Marika Korolev, Eesti

Peamised teemad