08:57 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Vahejuhtumid
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
7401

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) peadirektori asetäitja Ingrid Teinemaa ütles, et ameti hinnangul võis Kakumäe traagilise õnnetuse põhjustada vingugaasi levik, mitte üldine gaasileke.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. "Me pigem ikkagi arvame, et see võis vingugaas olla ja mitte üldine gaasileke. Gaasilekkeid seal tõesti tuvastati mitmes majas, aga inimese surmasid selline väike leke siiski ei põhjusta. Inimese surma võib põhjustada vingugaas, mille lõhna ei tunne ja mida ei näe, aga mis on väga mürgine," rääkis Teinemaa ERR-ile.

Tallinnast leiti kahe lapse gaasimürgistuse kahtlusega surnukehad >>

Teinemaa selgitas, et lekked tuvastati toas asuvate gaasiseadmete liitmike juurest, kus võibki olla väikeses koguses leket lubatud ning mis tervisele ohtu ei kujuta, aga mille andur on võimeline tuvastama.

Teinemaa rääkis, et amet vaatab pühapäeval kõik leketega majad üle ja hindab, kuidas täpsemalt gaasileke tuvastati ning kas leke on lubatud mahus.

Laupäeva õhtul leiti Tallinnas Haaberstis eramajast kahe lapse gaasimürgituse kahtlusega surnukehad. Gaasileke tuvastati 17 majas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Gaasiõnnetuse uurimiseks alustati uurimine, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

TJA algatas menetluse vingumürgistuse juhtumi uurimiseks >>

Tallinnas pääsesid kaks last ja nende ema mullu oktoobris napilt vingusurmast — tegemist on juba teise sarnase õnnetusega viimaste päevade jooksul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

2016. aasta suvel Tallinnas Erika tänaval kortermajas suri vingugaasi tõttu kaks last.

TJA paneb inimestele südamele, et õnnetuste ärahoidmiseks:

  • ära tee kunagi gaasitöid ise (ka gaasikatla või —boileri paigaldamine on gaasitöö);
  • lase oma gaasiseadmeid pädeval isikul regulaarselt kontrollida ja hooldada;
  • ära kasuta töötava gaasiseadmega samal ajal sundventilatsiooniseadmeid (nt köögikubu), see häirib gaasiseadme tööd;
  • paigalda vingugaasiandur, see on kohustuslik alates 01. jaanuarist 2018.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
põhjus, surm, lapsed, gaas, vingugaas, TJA, Ingrid Teinemaa, Kakumäe, Haabersti, Eesti

Peamised teemad