22:43 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Vahejuhtumid
lühendatud link
10913

Tallinnas Kakumäel laupäeval juhtunud gaasiõnnetuse järel haiglasse viidud kolmas laps suri, teatas Tallinna lastehaigla.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. "Tunneme lapsevanematele sügavalt kaasa kõigi kolme lapse surma puhul," märkis haigla pressiteates. "Samuti edastame vanemate palve võimaldada neile leinamiseks privaatsust ja rahu sellel raskel ajal."

Laupäeva õhtul leiti Tallinnas Haaberstis eramajast kahe lapse gaasimürgituse kahtlusega surnukehad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Sündmuskohalt viidi haiglasse laste vanemad ja kahe-aastane laps, kes nüüd suri.

Kakumäelased: lapsed võisid surra vingugaasimürgistusse >>

Gaasiõnnetuse uurimiseks alustati uurimine, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) peadirektori asetäitja Ingrid Teinemaa ütles, et ameti hinnangul võis Kakumäe traagilise õnnetuse põhjustada vingugaasi levik, mitte üldine gaasileke.

"Me pigem ikkagi arvame, et see võis vingugaas olla ja mitte üldine gaasileke. Gaasilekkeid seal tõesti tuvastati mitmes majas, aga inimese surmasid selline väike leke siiski ei põhjusta. Inimese surma võib põhjustada vingugaas, mille lõhna ei tunne ja mida ei näe, aga mis on väga mürgine," rääkis Teinemaa.

Sputnik Eesti korrespondent käis Kakumäel ja ajas juttu Tallinna linnajao elanikega, kus kaks last surid gaasimürgistusse. Naabrid arvavad samuti, et juhtunu põhjuseks võis olla vingugaasi levik.

Eesti Päästeameti töötajad kontrollisid pärast tragöödiat ümberkaudseid eramuid ja registreerisid mõned tillukesed, kuid mitte ohtlikud gaasilekked. Samal ajal on kohalikud elanikud hakanud tõsiselt mõtlema oma kodudesse asjaomaste andurite paigaldamisele.

TJA: Tallinna tragöödia võis põhjustada vingugaas >>

Naabrinaine Jekaterina teatas Sputnik Eesti korrespondendile, et kuulu järgi näitas kannatanud perekonna katel mingit riket, andis veateate ja lülitus neljal korral välja, aga nad ei pööranud sellele erilist tähelepanu. Tema sõnul kontrollisid spetsialistid pärast juhtunut kõik majad elamurajoonis üle, kuid midagi ohtlikku ei avastatud. Mõnedes majades registreeriti gaasilekked, ent need olid imeväikesed.

Tagid:
gaasimürgitus, vingugaas, gaas, lapsed, Tallinna Lastehaigla SA, Kakumäe, Haabersti, Eesti, Tallinn

Peamised teemad