16:42 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Vahejuhtumid
lühendatud link
2910

Laevanduskontsern AS Tallink Grupp teatas parvalaeva Regal Star päästeoperatsiooni edukast lõpuleviimisest.

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Tallinki parvlaev Regal Star, mis kaotas elektrivarustuse kadumise tõttu liikumisvõime, hiivas ankru ja hakkas Rootsi sadama suunas liikuma kell 18.40. Laev pidi jõudma Kapellskäri sadamasse võimalike kahjustuste kontrollimiseks kell 20.00.

Eesti laev reisijatega pardal kaotas juhitavuse >>

Laevanduskontserni esindaja Katri Link teatas portaalile Sputnik Eesti, et teisipäeval, 30. oktoobril oli parvlaeval elektririke, mille tagajärjel kaotas laev juhtivuse ning triivis meremärgi peale ja sai kahjustusi, mis pole tõsised. Tallinki esindaja kinnitas, et inimestega pardal on kõik korras.

Tallinki laeva Regal Star tabas teisipäeva hommikul voolukatkestus ning alus jäi 11 reisija ning 27 meeskonnaliikmega Läänemerele seisma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti ennem. 

Laev oli teel Kappelskäri sadamast Paldiski sadamasse. Ankrusse jäänud laevale osutasid abi puksiir Montfred ja Rootsi merepääste päästelaev Stenhammar.

Laev pukseeriti tagasi Kapellskäri sadamasse võimalike kahjustuste kontrollimiseks.

Regal Stari väljumised on esialgu tühistatud kuni selle reedeni, 2. novembrini.

Läänemerel süttis kuu alguses Leedu lipu all seilav reisilaev. Portaalile Sputnik Eesti antud kommentaaris selgitas Rosmorretšfloti pressiesindaja Aleksei Kravtšenko, et tulekahju põhjustas plahvatus parvlaeva masinaruumis. Laeva kapteni ettekande kohaselt oli pardal 335 inimest. Päästetööd kulgesid edukalt, keegi ei saanud kannatada. 

Tagid:
päästeoperatsioon, elektrikatkestus, vahejuhtum, Regal Star, Tallink Grupp, Katri Link, Eesti, Rootsi

Peamised teemad