12:46 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Vahejuhtumid
lühendatud link
33 0 0

Tulekahjus said surma vanem naine ja kaks keskealist meest. Mõlemas hukkunutega korteris puudusid suitsuandurid.

TALLINN, 20. nov — Sputnik. Viljandimaal hukkus esmaspäeval kortermaja põlengus kolm inimest, teatas päästeamet BNS-ile, vahendab Pealinn.

Kell 20.51 teatati Põhja-Sakala vallast Kõidama külast häirekeskusele, et kortermaja teisel korrusel on tuba suitsu täis ja teataja ei pääse korterist välja.

Enamik kontrollitud hoonetest ei vastanud tuleohutusnõuetele >>

Viie minutiga sündmuskohale jõudnud Suure-Jaani komando päästjad nägid, et kortermaja esimese korruse aknast oli leek väljas.

Lõuna päästekeskuse andmeil tuli kortermaja lukus välisuks kangiga lahti murda.

Päästjad tõid esimese korruse põlevast korterist välja inimese, kes oli hukkunud. Esimese korruse kõrvalkorterist päästeti üks naine akna kaudu, kuna maja koridor oli suitsu täis.

Suvi viis Päästeameti kriitilise piirini, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Põlenud korteri kohalt, teiselt korruselt toodi välja veel kaks hukkunut ning kõrvalolevast korterist päästeti veel üks naine, samuti akna kaudu.

Tulekahjus said surma vanem naine ja kaks keskealist meest. Mõlemas hukkunutega korteris puudusid suitsuandurid. Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

Tulekahjudes on sel aastal hukkunud 37 inimest. Neist 18 on surma saanud Lõuna-Eestis juhtunud tulekahjudes. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 38 inimest, neist 11 Lõuna-Eestis. Kõige rohkem traagiliselt lõppevaid tulekahjusid saab alguse hooletust suitsetamisest või lahtise tule kasutamisest.

Päästeameti kontrollkäikudest kortermajadesse ilmneb, et tuleohutusnõuete täitmisega on endiselt probleeme, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu keskel.

Novembri algul kontrollis Päästeamet kogu Eestis tuleohutusnõuete täitmist kortermajade koridorides, trepikodades ja keldrites ehk ühiskasutatavatel pindadel. Kokku külastati nädala jooksul 294 maja, milledest korras oli vaid 44 maja. Ülejäänud 250 majas leiti kokku 544 puudust.

Päästeamet: suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke >>

Suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Päästeameti hoiatust. Kortermaja elanikud on omavahel tihedalt seotud. Kui naabril uputab, siis uputab ka teistel ja kui naabril puudub suitsuandur, siis on see ohuks kõikidele majaelanikele.

Tagid:
suitsuandur, hukkunud, tulekahju, Päästeamet, Viljandimaa, Eesti

Peamised teemad