17:00 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Vahejuhtumid
lühendatud link
2601

Välisminister Sven Mikser avaldas oma Indoneesia kolleegile Retno Lestari Priansari Marsudile kaastunnet seoses Sunda väina rannajoont tabanud tsunamiga.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. "Tunnen südamest kaasa kannatanute lähedastele ja kõigile 737neile, keda see looduskatastroof puudutab. Soovin kõigile vigastatutele kiiret paranemist. Eesti valitsuse ja rahva nimel avaldan sügavat kaastunnet kannatanute perekondadele ja tervele Indoneesia rahvale," edastas Välisministeerium Mikseri sõnu.

Avaldati esimesed kaadrid Indoneesia vulkaanipurskest >>

Välisministeerium palub kohapeal viibijatel järgida Indoneesia ametivõimude juhiseid ning anda teada oma lähedastele Eestis, et nendega on kõik korras.

"Kui teil ei õnnestu oma Indoneesias viibivate lähedastega ühendust saada, palun pöörduge välisministeeriumi poole ööpäevaringsel numbril +372 5301 9999," seisab ministeeriumi kodulehel. 

Sunda väina rannajoont tabanud tsunami järel on praegustel andmetel hukkunud üle 160 ja kannatada saanud sadu inimesi. Päästetööd jätkuvad.

Kolmes regioonis sai vähemalt 168 inimest surma ja pea 745 vigastada. Vähemalt 30 inimest on kadunud ja sajad hooned on purustatud, teatasid võimud. Samas on kardetavasti ainuüksi Lampungi provintsis sadu hukkunuid, vahendas ERR.

Tsunami põhjustas tõenäoliselt veealune maalihe, mis läks liikvele Anak Krakatau vulkaani purskamise järel.

Indoneesia tsunami: hukkunuid on üle tuhande, abi vajavad miljonid >>

Hiidlaine hoiatust võimud seekord ei andnud, kuivõrd maavärinat ei toimunud ja arvati, et tegemist on kõigest veetaseme tõusuga. Hiljem võimud vabandasid hoiatuse saatmata jätmise pärast.

Indoneesia Sulawesi saarel Palu linna tabanud maavärina ja hiidlaine sajad ohvrid maeti septembri lõpus  tervishoikaalutlustel ühishauda, teatasid kriisivõimud. Katastroofis hukkus vähemalt 832 ja sai vigastada sadu inimesi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Самолет Boeing 737-800 авиакомпании Lion Air
© AFP 2019 / ROSLAN RAHMAN

Indoneesia maavärin ja tsunami näitasid veel kord, et vaatamata enesele omistatud uhkest nimetusest "looduse kroon", sõltub inimene endiselt stiihiate meelevallast.

Väljaande The Straits Times info kohaselt oli septembris maavärina ja tsunami ohvrite arv selles riigis ületanud 1200, ligikaudu 17 000 inimest maavärina tõttu oma kodudest lahkunud ja ligi 2,4 miljonit indoneeslast vajas humanitaarabi.

Oktoobri lõpus kukkus Indoneesias merre kompanii Lion Air reisilennuk Boeing 737-800, mille pardal oli 188 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Lennundusportaali Flightradar24 andmetel oli lennuk uhiuus ja Lion Air sai selle kätte tänavu augustis. Portaali FlightAware andmetel saavutas lennuk kõrguse vaid 1589 meetrit.

Samal teemal

Avaldati esimesed kaadrid Indoneesia vulkaanipurskest
Indoneesia alustab tsunamiohvrite ühismatmist
Tagid:
hukkunud, looduskatastroof, Indoneesia, Välisministeerium, Sven Mikser

Peamised teemad