22:01 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Vahejuhtumid
lühendatud link
134 0 0

Põhjamerel konteinerlaevalt Zoe tormiga merre kukkunud kaubakonteinerid sisaldavad muuhulgas 7,7 tonni ohtlikku bensoüülperoksiidi ja 1,5 tonni liitium-ioonakusid.

TALLINN, 5. jaanuar - Sputnik. Sellest teatas Saksamaa merepäästeteenistus ja hoiatas, et lasti avastamise korral ei tohiks sellele läheneda rohkem kui 50 meetri kaugusele, vahendas RIA Novosti.

Meteoroloog: praegused orkaanid on väga haruldased >>

Panama lipu all sõitev konteinerlaev Zoe sattus 2. jaanuaril Belgia Antwerpenist Saksamaa Bremerhavenisse sõites tormi.

Torm uhtus laevalt Põhjamerre umbes 270 konteinerit, mõned neist jõudsid juba Hollandi rannikule. Saksamaa võimude teatel läks "üle parda ka ohtliku lastiga konteinereid".

"Kaks ohtliku lastiga 20-jala pikkust konteinerit kukkusid vette," teatas päästeteenistus.

Üks neist sisaldab 280 kasti bensoüülperoksiidi kogumassiga 7,7 tonni, teine 457 kasti liitium-ioonakusid kogumassiga umbes 1,5 tonni.

Kui pakend saab kahjustada, siis vajub bensoüülperoksiid põhja ja mürgitusoht mereorganismidele saab olema suhteliselt piiratud, kui aine jõuab rannikule, on oht suurem, teatas ametkond.

Parvlaeva Estonia huku saladused >>

Saksamaal eksperdid hoiatavad, et kaldale uhutud bensoüülperoksiidi kastide avastamise korral ei tohi neile minna lähemale kui 50 meetrit ja leiust tuleb kohe teatada päästeteenistustele.

Zoe on üks maailma suurimaid konteinerlaevu.

Samal teemal

USA-s möllanud orkaani Florence tagajärjed
Müstilised kaadrid liivatormist Iraanis
Itaalias on tormi tõttu surma saanud kakskümmnend inimest
Tagid:
kaup, oht, Põhjameri, torm, Saksamaa

Peamised teemad