15:39 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
USA president Donald Trump

Valge Maja valmistub eriolukorda välja kuulutama

© REUTERS / Yuri Gripas
Vahejuhtumid
lühendatud link
68 0 0

Valge Maja on alustanud ettevalmistusi eriolukorra väljakuulutamiseks riigis, et leida võimalusi piiritara ehitamiseks, kirjutas Washington Post.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. Administratsioon otsib kasutamata raha näiteks armee pioneeriüksuste eelarvest, ütlesid neljapäeval kaks informeeritud allikat. Silma on heidetud ka sõjaväe ehituseelarvele, vahendas ERR.

Erakorraline olukord USA-s: Trump läheb täispangale >>

Allikate sõnul on Trump uurinud, kui kiiresti lepinguid võiks allkirjastada ja kas tara ehitamisega võiks alustada 45 päeva jooksul.

See otsus põhjustaks kahtlemata tormi kongressis ja kohtuasjad, kuid võiks lõpetada pea kolm nädalat kestnud valitsusametite töö osalise seisaku.

Ameerika Ühendriikides on riigiametite ja föderaalvalitsuse tegevus detsembri lõpust saadik halvatud: kestab tööseisak, mis on üks kolmest suurimast kogu riigi ajaloos, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

President Trump ja Kongressi opositsioon ei suuda lahendada küsimust müüritara rajamisest Mehhiko piirile.

Mehhiko piirile müür ehitada on Trumpi jaoks põhimõtteline küsimus, kuna tema valimiskampaania rajanes muuhulgas just sellele lubadusele. Kusjuures toona kinnitas ta, et selle maksavad kinni Mehhiko võimud. Aga seda pole tal õnnestunud saavutada.

Miks USA valitus ütles "aidaa!" >>

"Paljud ütlevad, et müüri rajamine on ebamoraalne. Aga mispärast siis poliitikud oma kodude ümber tarad rajavad?" küsis president oma teleesinemises. Ja vastas ise: "Nad ei tee seda sellepärast, et vihkavad väljaspool viibivaid inimesi, vaid sellepärast, et nad seesolevaid inimesi armastavad."

Samal teemal

"Maailma sandarmil" on aeg puhata - Trump muudab USA rolli
USA president rahastab piirimüüri tõstes Mehhiko kaupade impordimaksu
USA saadab Mehhiko piirile rohkem kui viis tuhat sõdurit
Tagid:
Donald Trump, müür, Mehhiko, USA

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  16
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  26