15:28 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Kanadas sõitis bussijuht peatuses surnuks kolm inimest, illustreeriv foto

Kanadas sõitis bussijuht peatuses surnuks kolm inimest

© Sputnik / STRINGER
Vahejuhtumid
lühendatud link
4701

Kanada pealinnas Ottawas sõitis bussijuht reedel Westboro peatuses surnuks kolm inimest ja veel 23 sai vigastada. Meedikute hinnangul on 14 inimest kriitilises seisundis.

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Õnnetus juhtus pärastlõunase tiheda liikluse ajal. Politseinike kinnitusel on bussijuht kinni peetud ja teda kuulatakse juhtunuga seoses üle, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Ottawa linnapea Jim Watson kinnitas kolme inimese surma. "Koletus õnnetuses sai veel 23 inimest vigastada, kellest 14 on kriitilises seisundis," täpsustas linnapea pressikonverentsil ajakirjanikele.

Politseiülema Charles Bordeleau sõnul jäid mitmed inimesed õnnetuse järel bussi teisele korrusele lõksu.

Torontos rahvast ramminud kaubikujuht tappis kümme inimest >>

Sõidukid on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona — see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Toronto kesklinnas sõitis mullu kevadel jalakäijate sekka rendikaubik, surma sai kümme ja vigastada 15 inimest, teatas Kanada politseijuht Mark Saunders, lisades, et sõidukijuht ründas jalakäijaid tahtlikult, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Saksamaal rammis koolibuss maja, viga sai vähemalt 47 inimest
© AP Photo / Rene Priebe

Avaliku turvalisuse minister Ralph Goodale kirjutas Twitteris, et Kanada suurimas linnas aset leidnud vahejuhtum "ei paista olevat seotud riikliku julgeolekuga".

Saksamaal Baden-Württembergi liidumaal leidis aasta tagasi aset liiklusõnnetus koolibussiga. Eberbachi linnas juhtunud õnnetuse tõttu sai viga vähemalt 47 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.  

New Yorgis Manhattanil sai 2017. aasta novembris kaheksa inimest surma rünnakus, kui sõiduk rammis kõnni- ja rattateel viibijaid. Vahejuhtumis sai üle kümne inimese vigastada. Sõiduk, millele kahtlusalune otsa sõitis, oli samuti koolibuss. Selles avariis sai vigastada kaks bussis olnud last ja kaks täiskasvanut.

Politsei tulistas kahtlusalust ning võttis ta vahi alla. NBC telekanali poolt aluseks võetud allikate andmetel jättis mees sõidukisse kirja selle kohta, et sooritab tolle tünnaku ISIS-e* nimel.

Ohtlik trend: autoterror >>

Moskvas sõitis 2017. aasta detsembris buss jalakäijate tunnelisse, viis inimest hukkus ning vähemalt 15 inimest sai viga, vahendas Sputnik Eesti.

Interfaxi teatel oli õnnetuse põhjuseks tehniline rike ning terroriaktiversioon uurimisel ei ole.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
hukkunud, rahva sekka, buss, Kanada

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  9
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  16
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  26