21:25 25. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Vahejuhtumid
lühendatud link
53 0 0

Leningradi oblastis Kingisepa rajoonis asuvas keemiatehases toimunud plahvatus põhjustas tulekahju ja sundis ettevõtte töötajaid evakueeruma.

TALLINN, 16. jaanuar - Sputnik. Leningradi oblasti Kingisepa rajoonis asuvas tööstuspiirkonnas "Fosforit" paikneva tehase "Poliplast" laos plahvatas kolmapäeval 16. jaanuaril kütusevaat. RIA Novosti teatel sai plahvatuse tagajärjel vigastada neli inimest.

Стрингер
Plahvatus tehase "Poliplast" laos

Tsehhi üldpind, kus plahvatus toimus, on 1,2 tuhat ruutmeetrit. Tehase kõrval asuvates majades vappusid lööklainest seinad ja kilomeetri kaugusel asuval laohoonel purunesid aknad. Praeguseks on tulekahju lokaliseeritud, 72 töötajat on evakueeritud ja kannatanud viidud haiglasse.

Erakorralise vahejuhtumi sündmuspaigal on erakorraliste vahejuhtumite ministeeriumi töötajad, arstid, politsei ja keskkonnajärelevalve töötajad. Kohalike võimude teatel keskkonnale keemiasaaste ega kahjulike heitmete ohtu ei ole.

Tehas "Poliplast" toodab keemilisi lisandeid betoonile ja kuiva ehitussegudele. See asub mitmeid ettevõtteid ühendavas tööstuspiirkonnas. Tehases töötab kokku 185 töötajat.

Kingisepa asub Venemaal, 25 km kaugusel Eesti piirist ja seal elab üle 46 tuhande inimese. Linna ajalooline nimi on Jamburg. 1922. aastal nimetati linn ümber Eesti revolutsioonilise bolševiku Viktor Kingissepa auks, kelle Eesti võimud hukkasid.

Tagid:
keemitööstus, plahvatus, piir, Leningrad

Peamised teemad