17:55 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Vahejuhtumid
lühendatud link
11010

Ida prefektuuri politseinikud paljastasid ühe mulluse suurima töövõiduna narkoärikate grupeeringu, kes ei põlanud klientidena ära ka alaealiseid.

TALLINN, 17. jaanuar — Sputnik. "Hetkeseisuga on kahtlustatavaid üheksa, kes käitlesid peamiselt amfetamiini, kuid müüdi ka kanepit ja ecstasyt," sõnas narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"Kõnealune asi on veel kohtueelses uurimises, sel põhjusel detailidesse ma hetkel laskuda ei saa. Aga oleme tõepoolest väga palju selle menetlusega tegelenud," sõnas Kabanov.

Tallinnast ja Maardust korjati 617 kasutatud süstalt >>

Selles kriminaalasjas on muuhulgas esitatud kahtlustus kuritegelikus ühenduses, narkootiliste ainete käitlemises suures koguses, kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ja inimkaubanduses.

Rääkides narkoturu hetkeseisust, käideldakse politseinike sõnul Virumaal kõige rohkem kanepit. Kui 2017. aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle nelja kilo kanepit, siis eelmisel aastal võeti ära ligi 8,5 kilo.

Endiselt liigub Virumaal amfetamiini - 2017. aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle kahe kilogrammi amfetamiini, mullu aga koguni üle 13 kilo. Viimasel ajal on palju räägitud niinimetatuyd korgijoogist ehk GHB-st. 2017. aastal võeti ära ligi 9000 grammi GHB-d, mullu jäi selle aine kätte saadud kogus 200 grammi juurde.

"Aina rohkem käideldakse hoopis niinimetatud disainnarkootikumi. Tegu on tugeva ainega, millest tekib koheselt sõltuvus. See aine võib olla pulbri või tableti kujul," kommenteeris Kabanov.

Kui 2017. aastal registreeriti Ida- ja Lääne-Virumaal 32 narkosurma, siis eelmisel aastal kolm. "See on viimase viie aasta väikseim number," nentis narkokuritegude talituse juht ning lisas, et eelmisel aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle 60 grammi ülimalt ohtlikku fentanüüli.

Käesoleval aastal on narkopolitseinike huviorbiidis endiselt alaealised, kes käitlevad ja tarvitavad narkootikume.

"Paljud noored puutuvad esmakordselt narkootikumidega kokku uudishimu pärast. Ega narkoturul mingit takistust noore inimese jaoks pole - kui tavapoes kontrollitakse näiteks alkoholi ostu puhul ostja vanust, siis narkodiiler passi ei küsi. Nii satubki narkootikum noorele inimesele kätte. Meie jaoks on see ilmselgelt prioriteet ning teeme omalt poolt kõik võimaliku selleks, et vähendada Ida- ja Lääne-Virumaal narkootiliste ainete kättesaadavust," sõnas Kabanov.

Mullu kevadel pidasid Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja kiirreageerijad Narvas kinni kolm meest, keda on alust kahtlustada narkokuriteos. Menetluse käigus likvideeriti narkolabor, kus mehed suures koguses amfetamiini valmistasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Politseinikud pidasid kinni kolm meest, kõigile on esitatud kahtlustus narkootilise aine käitlemises suures koguses, kui see on toime pandud korduvalt ja grupi poolt (KarS §184 lg. 2 p. 1 p. 2).

USA narkovastase võitluse ameti (DEA) salaoperatsiooni käigus avastati mullu sügisel uimastiäri tugevatoimelise narkootikumi fentanüüliga ja rahapesu, mille eestvedamises kahtlustatakse kaht Eesti tuntud karatetreenerit – Amid Magerramovit ja Jevgeni Bõkovit.

Oma arvamust Eesti tuntud sportlaste vahistamisest kahtlustatuna narkootikumidega kauplemises ja rahapesus ning mitmesuguste võitluskunstide esindajatega seotud iganenud stereotüüpide kohta nõustus portaalile Sputnik Eesti avaldama karateklubi Iman juhatuse liige Vadim Gri.

2017. aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku, mis on 4 võrra vähem kui 2016. aastal, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registrist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. Peamine surma põhjustav narkootikum oli fentanüül või selle analoog (89 juhtu 110-st).

Samas on suurenenud üledoosidega seotud kiirabi väljakutsete hulk. Ainuüksi Tallinnas tehti narkootikumide üledoosi tõttu mullu kokku 1396 väljakutset. Seda on 193 võrra enam kui 2016. aastal.

TAI direktori Annika Veimeri sõnul näitab statistika paraku, et sisuliselt narkootikumide üledoosidest põhjustatud surmades langevat trendi saavutatud ei ole.

Samal teemal

Sputnik Eesti külastas Lootuse Küla taastumiskeskust
MTA töötajad pidasid kinni narkootiliste ainete tellija
Eesti sportlaste narkomaffia võeti USA-s vahele
Eesti metsade keskel asuv Lootuse Küla
Tagid:
noored, Eesti, narkoäri, narkootikum

Peamised teemad