23:30 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Vahejuhtumid
lühendatud link
11910

Ühe päeva jooksul registreeriti Venemaa läänepiiride lähedal kolm Ameerika luurelennukit.

Aleksei Leonkov, raadio Sputnik

Sõjandusekspert rääkis lähemalt, millist teavet NATO luurelennukid koguvad.

Päeva jooksul märgati Venemaa piiride lähedal kolme USA luurelennukit, teatas PlaneRadar. 

Lennujälgimisteenuse andmeil startis Boeing RC-135V Suurbritannia Mildenhalli lennuväebaasist, lennates Kaliningradi oblasti lähedal asuvas õhuruumis. Itaalia Sigonella baasist väljus RQ-4B Global Hawk, mis lendas Lätis ja Eestis Leningradi ja Pihkva piirkondade piiril, pöördus Rakvere kohal tagasi ja maandus Leedus.

Lisaks sellele saatis Vene hävitaja Su-27 USA mereväe luurelennukit P-8A Poseidon, mis tiirutas Läänemere kohal. Hävitaja saatis USA lennukit ohutult kauguselt ja naasis baasi, kui P-8A Venemaa piiride äärest lahkus.

Viimasel ajal on oluliselt kasvanud Lääneriikide luurelennukite aktiivsus Venemaa piiride lähedal. Kokku avastasid ja saatsid Venemaa õhu- ja kosmosejõudude raadiotehniliste vägede üksused viimase aasta jooksul rohkem kui 980 tuhandet lendobjekti.

Umbes kolm tuhat neist olid välismaised sõjalennukid, millest rohkem kui tuhat omakorda luurelennukid. Valves olnud hävitajad viidi lahingvalmidusse number 1 rohkem kui neljal tuhandel korral.

Ameerika luurelennud Kertši väinas >>

Ajakirja "Isamaa Arsenal" kommertsdirektor, sõjandusekspert Aleksei Leonkov selgitas meie piiridel hiilivate NATO luurelennukite eesmärke.

"See on katse kaardistada meie kaitset - õhutõrjesüsteeme, sõjaliste objektide raadiotehnilisi vahendeid: side-, asukohamääramise-, ja navigatsioonitehnikat ja ka meie õhutõrje tegutsemisviise - peame silmas selle lennunduskomponenti.

See tähendab, vaadata, kuidas meie püüdurlennukid reageerivad: millises järjekorras nad stardivad, kuidas nad objekte saadavad.

Kõik see on hindamatu teave, mis saadetakse strateegidele ja analüütikutele, et viimased võiksid koostada Venemaa Föderatsiooni vastaste sõjaliste operatsioonide läbiviimise plaane.

Kõike tehakse just selleks. Luurelendude arv kasvab perioodidel, mil meil algavad plaanilised üld- või staabiõppused või muud tegevused, mis võimaldavad NATOl uusi andmeid saada või vanu uuendada.

Sel eesmärgil lendavadki luurelennukid piki meie piire. Kui nad transpondrid välja lülitavad, saadame tuvastamata õhusõidukeid eskortima oma hävitajad, mis nendega kohtuvad ja nad meie õhuruumi juurest ära saadavad ega neil sellele läheneda ei lase," teatas Aleksei Leonkov.

Samal teemal

Rootsi süüdistas Venemaad oma riigi õhuruumi rikkumises

Peamised teemad