05:50 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Vahejuhtumid
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
116 0 0

Austrias suusaalade MM-il Seefeldis peeti dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Politsei andmeil korraldati koostöös Saksa politseiga hulk haaranguid "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Igati oksandroloon: Lätis läks lendu dopingubumerang >>

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

USA sprinter Justin Gatlin sattus uude dopinguskandaali
© AFP 2019 / Antonin Thuillier

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Eesti koondise peatreener Anti Saarepuu dopingukahtlust ei kommenteerinud, öeldes Postimehele vaid, et eelseisvale meeste 15 kilomeetri klassikadistantsile ei stardi varem üles antud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv. Võistlustest jäi kõrvale ka Kasahstani esindaja Aleksei Poltoranin, kelle treeneriks on Andrus Veerpalu.

Austria ajalehe Kronen Zeitung andmeil on veredopingus kahtlustatuna kinni peetud austerlased Dominik Baldauf ja Max Hauke, kes tulid MM-il paarissprindis kuuendaks. Hauke pidi startima ka kolmapäevasel 15 kilomeetri distantsil.

Kristina Šmigun-Vähi vabanes dopingukahtlusest >>

Saksa prokuratuur märkis, et politsei kävitas tegevuse Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri ülestunnistuste peale, mis ta avaldas jaanuaris Saksa televisioonis.

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)

Samal teemal

Biorobotid: kuidas Pentagon steroidide abil supersõdureid loob
RUSADA taastab usaldust, kuid lõdvaks lasta veel ei tasu
Haigestunud Veerpalu peab suusavahetusega sõidu vahele jätma
"Kentsakas intervjuu": politoloog Rodtšenkovi ilmumisest ekraanile
Šmiguni ja Veerpalu kuldmedalid taliolümpiamängudelt
Suusahullus
Tagid:
suusatajad, doping, Austria, Saksamaa, Eesti, sport

Peamised teemad