22:11 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Vahejuhtumid
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
10902

Austria politsei kinnitas pressikonverentsil, et viis läbi ulatuslikud läbiotsimised ja dopingukahtlustuse tõttu võeti vahi alla mitu inimest, nende hulgas viis sportlast – kaks Eestist, kaks Austriast ja üks Kasahstanist. Dopingukahtlustuse saanud suusatajad jäävad 48 tunniks vahi alla.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. "Üks kinnivõetutest saadi kätte ajal, mil ta tegi parasjagu vereülekannet, nõel oli käes," avaldas Austria kriminaalpolitseis uurimist juhtiv Dieter Csefan pressikonverentsil, edastas ERR.

Kahel eestlasest suusatajal lasub dopingukahtlus >>

Pressikonverentsil ühtegi nime ei öeldud, kuid eestlastest ei läinud kolmapäeval starti Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, samuti ei startinud Andrus Veerpalu käe all harjutav kasahh Aleksei Poltoranin. Kinnivõetud austerlased on sealse meedia andmetel Dominik Baldauf ja Max Hauke.

Lätis läks lendu dopingubumerang, illustreeriv foto
© Sputnik / Валерий Мельников

"Jälgisime kahtlusaluseid MM-i ajal ööpäevaringselt ja nägime neid viit sportlast regulaarselt organiseeritud kuritegeliku grupeeringu juures käimas, nii enne MM-i kui MM-i ajal," avaldas Csefan.

Austrias suusaalade MM-il Seefeldis peeti dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti täna.

Politsei andmeil korraldati koostöös Saksa politseiga hulk haaranguid "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu.

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

Kristina Šmigun-Vähi vabanes dopingukahtlusest >>

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)

Samal teemal

Enamus eurooplastest ja ameeriklastest on "arsti näidustustel" dopingu vastu - küsitlus
Tagid:
vahistamine, Eesti, Austria, Saksamaa, suusatamine, doping, sport

Peamised teemad