13:02 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Vahejuhtumid
lühendatud link
23801

Venemaa tolliametist teatati kultuuriväärtuseks osutunud samovari konfiskerimisest Eesti piiril.

TALLINN, 1. märts - Sputnik. Pihkva tollitöötajad pidasid Vene-Eesti piiril kinni mehe, kes üritas Eestisse toimetada deklareerimata samovari. Sellest teatab Venemaa loodepiirkonna tollivalitsuse pressiteenistus.

Soome toll avastas Tallinna laevaga toodud õllekastist narkootikume >>

Ametkonnast täpsustati, et samovar leiti Šumilkino piiripunktis riigipiiri ületanud sõiduauto pagasiruumist. Samovari olemasolu polnud sõiduki omanil ei kirjalikult ega suusõnal teatanud, mistõttu langetati otsis deklareerimata kraam konfiskeerida ja saata see ekspertiisi.

Ekspertiisi tulemusena selgus, et samovar kuulub üle saja aasta tagasi toodetud majapidamistarbena kultuuriväärtuste kategooriasse,mille kohta kehtib kultuuriväärtuste sisse- ja väljaveo seadus ega tohi olla Venemaalt välismaale viidud. Seaduserikkumise asjus on algatatud haldusmenetlus, tehakse uurimistoiminguid.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, puutuvad Venemaa tolliametnikud järjepanu kokku katsetega toimetada Venemaalt Eesti Vabariigi territooriumile deklareerimata või selliseid kaupu, mida on keelatud välja vedada.

Nii näiteks hoidsid Kunitšna Gora tollipunkti töötajad jaanuari lõpul ära katse viia Eestisse Friedrich Nietzsche ja William Shakespeare'i raaamatute haruldasi saksakeelseid väljaandeid.

Venemaal räägiti EL-ist lähtuvast narkootikumide salakaubandusest >>

Kokku kaheksa raamatueksemplari olid trükitud üle 100 aasta tagasi ja kuuluvad kultuuriväärtuste kategooriasse. Autojuht kinnitas, et ei teadnud midagi raamatute väärtuslikusest, mis tema sõnul kuuluvad emale.

Samal teemal

Toll avastas suure koguse võltskaupa
Narva piiripunktis peeti ajutiselt kinni tolli tööd takistanud isik
Pandiga või ilma: Eesti liisinguautod Vene tollis
Tagid:
salakaup, deklareerimine, piir, toll, Eesti, Venemaa

Peamised teemad