18:22 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Vahejuhtumid
lühendatud link
Seefeldi dopinguskandaal (11)
15610

Austrias Seefeldis dopinguga vahele jäänud Eesti suusataja Karel Tammjärv tunnistas, et tema ja Andreas Veerpalu kasutasid veredopingut. Tammjärv alustas 2016. aasta suvel pärast jutuajamist Mati Alaveriga, kes andis kontakti, öeldes et "kui tahad kiiremini suusatama hakata, on see võimalus".

TALLINN, 1. märts — Sputnik. Tammjärv rääkis pressikonverentsil, et endine Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver suunas ta Saksamaa arsti juurde. "Mina võtsin vastu selle otsuse, et tahan saada abi veredopingu näol," vahensas Pealinn tema sõnu.

Mati Alaver tunnistas meediale, et andis Tammjärvele Saksa dopinguarsti kontakti, kuid ei kommenteerinud isa ja poja Veerpalude seotust teemaga.

Tammjärv kirjeldas, kuidas 2016. aasta suve lõpus võeti temalt verd ja see pandi Lahti MM-il tagasi. Kasu sest polnud, sest ta oli haige too kord. Järgmisel hooajal tegevus kordus - suvel võeti mitu korda verd ja enne võistlusi pandi see kehasse tagasi.

Tammjärv ja Veerpalu tunnistasid oma süüd >>

"Lootsin, et minu parematest tulemustest tekivad võimalused sporti Eesti suusatamisse ja ise saan kõrvale astuda," sõnas ta, kuigi tema tegevus andis suure hoobi Eesti suusaelule.

Ta tunnistas, et dopingu jaoks kasutas isiklike sponsorite rahasid: "Summad olid suured, ma ei taha sellest rääkida."

"Andreas (Veerpalu - toim.) liitus selle programmiga hiljem, aga mitte minu soovitusel. See, et me elasime koondisest eraldi, oli ettekavatsetud, et tiimikaaslased ei aimaks midagi, et oleks lihtsam neid asju toimetada," rääkis ta ja tunnistas, et pidi tihti valetama, miks ta ühes või teises kohas pidi käima teistest eraldi."

Mati Alaver, kes praegu töötab koos Kasahstani suusatajatega ja mille üks koondislane jäi dopinguga vahele, saatis meediale napisõnalise avalduse: "Käesolevaga kinnitan, et mina vahendasin Karel Tammjärvele Saksamaa spordiarsti Mark Schmidt kontaktii 2016 aastal. See on minu elu suurim viga ja kahetsen seda siiralt. Vabandan sportlaste ja nende lähedaste, Eesti suusarahva ja spordiavalikkuse ees. Minu tegevusele ei ole mingit õigustust."

Ööl vastu 1. märtsi vabanesid Austria politsei kinnipidamise alt Eesti murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, kes viidi kinnipidamisasutusse 27. veebruaril otse Seefeldi MMi-lt, loetud minutid enne starti asumist. Mehed tunnistasid oma süüd, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Dopingukahtlustuse saanud suusatajad jäävad vahi alla >>

Eesti Suusaliit (ESL) mõistis Tammjärve ja Veerpalu tegevuse hukka. "Eesti Suusaliit peab kahetsusväärselt tõdema, et Eesti suusasportlased Tammjärv ja Veerpalu on dopingu tarvitamises kinnitanud oma süüd treener Anti Saarepuule. Dopingu tarvitamisele ei ole mitte mingisugust õigustust," teatas Suusaliit pressiteate vahendusel.

Teema:
Seefeldi dopinguskandaal (11)

Samal teemal

Igati oksandroloon: Lätis läks lendu dopingubumerang
Venemaa skandaal pole kaugeltki ainus
Kristina Šmigun-Vähi vabanes dopingukahtlusest
Tagid:
dopingukahtlus, suusatajad, Eesti, Austria, Saksamaa, sport

Peamised teemad